Hemeroidy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka dolegliwości: hemoroidy to guzki krwawnicze – rozszerzone struktury żylne w okolicy dolnej części odbytnicy i kanału odbytu. Ich leczenie zależy od stadium choroby. Rozróżnia się od I (wybrzuszenie żył, brak innych problemów) do IV stopnia (wypadnięcie guzka bez możliwości ręcznego przywrócenia do odbytu). W zależności od lokalizacji mówi się o hemoroidach wewnętrznych i zewnętrznych. Za przyczyny powstania uważa się wrodzone predyspozycje jakości ściany żylnej, zaburzenia wypróżniania, siedząca praca itp. Do podstawowych objawów należy świąd, pieczenie, ból w trakcie wypróżniania, krwawienie jasno czerwoną krwią z odbytu, a w bardziej zaawansowanych fazach hemoroidy są widoczne lub można ich dotknąć. Profilaktyka i leczenie hemoroidów obejmuje wiele czynników: zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, farmakoterapię, sklerotyzację, podwiązanie guzków krwawniczych i radykalny zabieg operacyjny.

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie zachowawcze i chirurgiczne można uzupełnić o aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Stosujemy częstotliwości przeciwbólowe i wazodylatacyjne zarówno do stłumienia ostrych bólów, jak i wsparcia ukrwienia oraz utlenowania eksponowanego obszaru, co prowadzi do zmniejszenia żylaków i objawów zapalnych. Aplikację stosujemy także profilaktycznie, w okresie remisji. Nie aplikujemy w przypadku silniejszych krwawień z żylaków.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia regularnie korzystał mąż, aplikował na hemoroidy i inne problemy zdrowotne. Jednak 2 lata temu przeszedł wszczepienie kardiostymulatora.P

Marie Škrobánková, Březová

Miałem problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i z hemoroidami. Po aplikacjach magnetoterapii bóle pleców ustąpiły a hemoroidy zniknęły. Żona w ciągu miesiąca odczuła poprawę stanu kolana, leczy się dalej.

Państwo Babic, Kojetín

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku hemoroidów aplikujemy 2-25 Hz dziennie powtarzać zabieg aplikatorem płaskim, następnie profilaktycznie 36 – 44 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Zgaga
  • Mononukleoza
  • Kolka nerkowa
  • Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  • Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn (zaburzenia erekcji)
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)

Magnetoterapia a hemoroidy. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na hemoroidy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych