Hemeroidy - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Hemeroidy - popis diagnózy
Zdjęcie: Hemeroidy

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka dolegliwości: hemoroidy to guzki krwawnicze – rozszerzone struktury żylne w okolicy dolnej części odbytnicy i kanału odbytu. Ich leczenie zależy od stadium choroby. Rozróżnia się od I (wybrzuszenie żył, brak innych problemów) do IV stopnia (wypadnięcie guzka bez możliwości ręcznego przywrócenia do odbytu). W zależności od lokalizacji mówi się o hemoroidach wewnętrznych i zewnętrznych. Za przyczyny powstania uważa się wrodzone predyspozycje jakości ściany żylnej, zaburzenia wypróżniania, siedząca praca itp. Do podstawowych objawów należy świąd, pieczenie, ból w trakcie wypróżniania, krwawienie jasno czerwoną krwią z odbytu, a w bardziej zaawansowanych fazach hemoroidy są widoczne lub można ich dotknąć. Profilaktyka i leczenie hemoroidów obejmuje wiele czynników: zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, farmakoterapię, sklerotyzację, podwiązanie guzków krwawniczych i radykalny zabieg operacyjny.

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie zachowawcze i chirurgiczne można uzupełnić o aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Stosujemy częstotliwości przeciwbólowe i wazodylatacyjne zarówno do stłumienia ostrych bólów, jak i wsparcia ukrwienia oraz utlenowania eksponowanego obszaru, co prowadzi do zmniejszenia żylaków i objawów zapalnych. Aplikację stosujemy także profilaktycznie, w okresie remisji. Nie aplikujemy w przypadku silniejszych krwawień z żylaków.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku hemoroidów aplikujemy 2-25 Hz dziennie powtarzać zabieg aplikatorem płaskim, następnie profilaktycznie 36 – 44 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Miałem problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i z hemoroidami. Po aplikacjach magnetoterapii bóle pleców ustąpiły a hemoroidy zniknęły. Żona w ciągu miesiąca odczuła poprawę stanu kolana, leczy się dalej.

Państwo Babic, Kojetín

Z urządzenia regularnie korzystał mąż, aplikował na hemoroidy i inne problemy zdrowotne. Jednak 2 lata temu przeszedł wszczepienie kardiostymulatora.P

Marie Škrobánková, Březová

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych