Hemeroidy

Edytor: | 30. listopada 2020

Odczuwasz swędzenie lub ból w okolicy odbytu? Czy na papierze toaletowym pojawia się jaskrawoczerwona krew? Lub może krew jest widoczna w kale? Możesz cierpieć na hemoroidy. Idealnym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza, ponieważ istnieje wiele skutecznych metod leczenia. Również tutaj obowiązuje zasada, że im szybciej zajmiesz się problemem, tym skuteczniej się go pozbędziesz.

Hemeroidy - popis diagnózy
Zdjęcie: Hemeroidy

Cierpisz na hemoroidy i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Hemoroidy – opis i przyczyny powstawania

Hemoroidy to żylaki odbytu, czyli powiększone struktury żylne wokół dolnej części odbytnicy i kanału odbytu.

Podstawowe objawy to swędzenie, pieczenie, ból przy wypróżnianiu, krwawienie jaskrawoczerwoną krwią z odbytu, a w wyższych stadiach widoczne lub wyczuwalne guzki.

W zależności od lokalizacji mówimy o hemoroidach wewnętrznych i zewnętrznych.

W przypadku wewnętrznych wyróżniamy cztery etapy. Pierwszy – wysklepienie żył, ale bez innych problemów – aż do IV etapu – wypadnięcie z niemożnością manualnego powrotu.

Za przyczyny uważa się:

 • wrodzone skłonności do pogarszania się jakości ścian żylnych,
 • zaburzenia wypróżniania (częste zaparcia),
 • siedząca praca,
 • niedostatek ruchu,
 • komplikacje podczas ciąży i porodu,
 • inne.

Leczenie hemoroidów

Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby. Pozbyć się problemu jest łatwiej na wczesnych etapach, gdy wystarczą wtedy preparaty, takie jak czopki i maści.

W kolejnych stadiach można zastosować metodę wstrzykiwania w naczynia specjalnej substancji lub krioterapię. Na późniejszych etapach stosuje się gumkowanie.

Ostatecznym rozwiązaniem jest klasyczny zabieg chirurgiczny.

Ważna jest zmiana stylu życia, zwłaszcza odpowiednia dieta z dużą ilością płynów i błonnika, dużo ruchu i odpowiednia higiena.

Uzupełnieniem leczenia zachowawczego i chirurgicznego jest zastosowanie terapii 3D Biomag. Jej celem jest zmniejszenie ukrwienia oraz złagodzenie objawów zapalnych i bólu poprzez poprawę krążenia krwi i dotlenienie odpowiedniego obszaru.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Defekacja – wydalanie stolca.
 • Żylaki odbytu – inna nazwa hemoroidów.
 • Krioterapia – leczenie niskimi temperaturami.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Efekty terapii pulsacyjnej w hemoroidów.

 • Działanie przeciwbólowe.
 • Działanie rozszerzające naczynia krwionośne wspomaga krążenie krwi i dotlenienie narażonego obszaru.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia efekty terapii 3D marki Biomag w przypadku hemoroidów spoczywają przede wszystkim w łagodzeniu bólu oraz działaniu rozkurczowym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Miałem problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i z hemoroidami. Po aplikacjach magnetoterapii bóle pleców ustąpiły a hemoroidy zniknęły. Żona w ciągu miesiąca odczuła poprawę stanu kolana, leczy się dalej.

Państwo Babic, Kojetín

Z urządzenia regularnie korzystał mąż, aplikował na hemoroidy i inne problemy zdrowotne. Jednak 2 lata temu przeszedł wszczepienie kardiostymulatora.P

Marie Škrobánková, Březová

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych