Jaskra

Edytor: | 14. lutego 2020

Podstępność jaskry polega przede wszystkim na tym, że w początkowej fazie nie daje żadnych objawów. Zawężenie pola widzenia lub zaburzenia widzenia peryferyjnego są objawami zaawansowanej formy choroby. Niestety uszkodzenie nerwu ocznego i zaburzenia widzenia mogą być nieodwracalne, dlatego należy jak najszybciej zgłosić się do okulisty.

Zelený zákal - popis glaukomu
Zdjęcie: Jaskra

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Jaskra – opis i przyczyny powstawania

W przebiegu tej choroby dochodzi do poważnego uszkodzenia (obumierania) nerwu wzrokowego. Przejawia się to różnego rodzaju zaburzeniami widzenia. Początkowo pojawiają się małe zaburzenia w polu widzeniu, następnie dochodzi do zaniku widzenia peryferyjnego. W zaawansowanej fazie może dojść do całkowitej ślepoty.

Za uszkodzenia jest odpowiedzialne przede wszystkim ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Wysokie ciśnienie naciska na włókna nerwu i powoduje ich stopniowe obumieranie.

Wysokie ciśnienie nie jest jedyną przyczyną zachorowania. U wielu osób obecność lub nieobecność podwyższonego ciśnienia nie miały wpływu na pojawienie się choroby.

Inne czynniki ryzyka to:

 • nadciśnienie (podwyższone ciśnienie tętnicze krwi),
 • diabetes mellitus (cukrzyca),
 • predyspozycje genetyczne,
 • mopia (krótkowzroczność),
 • choroby żylne.

Jaska – jak pozbyć się dolegliwości?

Podstawą leczenia jest wczesne rozpoznanie. Zmiany w nerwie wzrokowym są nieodwracalne. Odpowiednim leczeniem można jednak zatrzymać dalszy rozwój choroby.

Częścią profilaktyki są bez wątpienia regularne kontrole u okulisty, przede wszystkim po 40. roku życia.

Jeśli choroba się rozwinie, celem leczenia jest obniżenie ciśnienia w gałce ocznej tak, żeby nie dochodziło do kolejnych uszkodzeń.

W początkowej fazie choroby wystarczają odpowiednie krople do oczu. W bardziej zaawansowanych stadiach konieczna jest interwencja laserowa lub chirurgiczna.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag pomaga w leczeniu jaskry. Jej celem jest poprawa mikrokrążenia, obniżenie ciśnienia w gałce ocznej oraz poprawa warunków metabolicznych koniecznych do regeneracji i zachowania funkcji nerwu ocznego.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Miopia – krótkowzroczność, problemy z widzeniem na większe odległości.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku jaskry.

 • W eksponowanych tkankach poprawia mikrokrążenie
 • Poprawia krążenie – dostawę tlenu i odprowadzanie produktów przemiany materii.
 • Poprawia krążenie w oczodole.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia, najistotniejsze efekty działania terapii pola pulsującego 3D Biomag w przypadku jaskry, polegają na poprawie mikrokrążenia i regeneracji tkanek.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych