Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Klíšťová encefalitida - popis diagnózy
Zdjęcie: Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja”: najczęstszym przenosicielem wirusa kleszczowego zapalenia mózgu są kleszcze. Rozróżnia się zapalenie mózgu i zapalenie rdzenia kręgowego z objawami pozapiramidowymi, móżdżkowymi, porażeniem nerwów czaszkowych oraz opon mózgowo-rdzeniowych z asymetrycznym niedowładem obwodowym.

Do podstawowej czynnej ochrony przed chorobą jest zaliczane szczepienie, a także obrona przed kleszczami przez używanie odpowiedniego obuwia i odzieży, aby nie dopuścić do wbicia się kleszcza w skórę. Innym sposobem ochrony jest stosowanie środków owadobójczych, a jeśli dojdzie do wbicia się kleszcza w skórę, wówczas jego szybkie usunięcie i dezynfekcja miejsca wkłucia najlepiej jodyną, która jako jedyna substancja działa głęboko w skórze.

Kleszczowe zapalenie mózgu jest to poważna choroba zagrażająca życiu. Jeśli zakażenie zostanie szybko zdiagnozowane i rozpocznie się odpowiednie leczenie, może dojść do pełnego wyzdrowienia. Późne leczenie i powikłania choroby mogą pozostawić stałe skutki, np. przewlekłe bóle głowy, zaburzenia snu i skupienia, niedowład kończyn górnych, zmniejszoną wydolność, depresję.

Wykorzystanie magnetoterapii

W kleszczowym zapaleniu mózgu pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag stosujemy w okresie rekonwalescencji, kiedy aplikacje przyspieszają regenerację organizmu, zmniejszają powstawanie powikłań oraz skracają okres koniecznej rekonwalescencji.

Aplikacje magnetoterapii

Codziennie, programy w zakresie 2-25 częstotliwości a następnie 50-81 Hz częstotliwości o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i aplikator płaski na obszar całego kręgosłupa.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Mąż przeszedł boreliozę, był leczony antybiotykami. Bardzo go to osłabiło. Dzięki aplikacjom magnetoterapii stopniowo przestał brać leki i wrócił do wykonywania prac domowych.

Państwo Šmakal, Benešov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych