Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja”: najczęstszym przenosicielem wirusa kleszczowego zapalenia mózgu są kleszcze. Rozróżnia się zapalenie mózgu i zapalenie rdzenia kręgowego z objawami pozapiramidowymi, móżdżkowymi, porażeniem nerwów czaszkowych oraz opon mózgowo-rdzeniowych z asymetrycznym niedowładem obwodowym.

Do podstawowej czynnej ochrony przed chorobą jest zaliczane szczepienie, a także obrona przed kleszczami przez używanie odpowiedniego obuwia i odzieży, aby nie dopuścić do wbicia się kleszcza w skórę. Innym sposobem ochrony jest stosowanie środków owadobójczych, a jeśli dojdzie do wbicia się kleszcza w skórę, wówczas jego szybkie usunięcie i dezynfekcja miejsca wkłucia najlepiej jodyną, która jako jedyna substancja działa głęboko w skórze.

Kleszczowe zapalenie mózgu jest to poważna choroba zagrażająca życiu. Jeśli zakażenie zostanie szybko zdiagnozowane i rozpocznie się odpowiednie leczenie, może dojść do pełnego wyzdrowienia. Późne leczenie i powikłania choroby mogą pozostawić stałe skutki, np. przewlekłe bóle głowy, zaburzenia snu i skupienia, niedowład kończyn górnych, zmniejszoną wydolność, depresję.

Wykorzystanie magnetoterapii

W kleszczowym zapaleniu mózgu pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag stosujemy w okresie rekonwalescencji, kiedy aplikacje przyspieszają regenerację organizmu, zmniejszają powstawanie powikłań oraz skracają okres koniecznej rekonwalescencji.

Doświadczenie pacjenta

Mąż przeszedł boreliozę, był leczony antybiotykami. Bardzo go to osłabiło. Dzięki aplikacjom magnetoterapii stopniowo przestał brać leki i wrócił do wykonywania prac domowych.

Państwo Šmakal, Benešov

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Aplikacje magnetoterapii

Codziennie, programy w zakresie 2-25 częstotliwości a następnie 50-81 Hz częstotliwości o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i aplikator płaski na obszar całego kręgosłupa.

Możesz leczyć te choroby

  • Artretyzm i osteoartretyzm
  • Metabolizm
  • Cukrzyca
  • Dna moczanowa
  • Regeneracja chrząstek stawowych
  • Detoksykacja organizmu

Magnetoterapia w kleszczowym zapaleniu mózgu. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w kleszczowym zapaleniu mózgu? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych