Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja

Edytor: | 27. listopada 2020

Zaobserwowałeś u siebie objawy grypy? Pojawiła się gorączka a w ostatnim czasie znalazłeś na ciele kleszcza? Może chodzić o kleszczowe zapalenie mózgu. Jeśli podejrzewasz zapalenie, zgłoś się jak najszybciej do lekarza. Nie dopuść do rozwinięcia się drugiej fazy choroby, która pozostawia trwałe skutki.

Klíšťová encefalitida - popis diagnózy
Zdjęcie: Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja

Cierpisz na kleszczowe zapalenie mózgu i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Kleszczowe zapalenie mózgu – opis i przyczyny

Kleszczowe zapalenie mózgu jest zakaźną chorobą wirusową przenoszoną ze zwierząt na ludzi, głównie przez zakażonego kleszcza. Do zakażenia może dojść również poprzez niegotowany ser kozi lub owczy oraz produkty mleczne.

Choroba może powodować zapalenie mózgu lub opon mózgowych i na ogół przebiega w dwóch etapach. Może występować również bezobjawowo.

W pierwszej fazie (2-5 dni) przebiega jak grypa z z bólami stawów, mięśni, bólami głowy i zmęczeniem. W drugiej fazie (2-3 tygodnie) pojawia się gorączka, silne bóle głowy, wymioty, dezorientacja lub sztywność karku.

To poważna choroba zagrażająca życiu.  Jeśli infekcja zostanie wykryta wcześnie i rozpoczęto profesjonalne leczenie, może nastąpić całkowite wyleczenie.

Późne rozpoczęcie leczenia i powikłania choroby mogą pozostawić trwałe skutki, np. przewlekłe bóle głowy, zaburzenia snu i koncentracji, paraliż kończyn górnych, obniżoną wydolność, depresję.

Do wykrycia choroby wystarczy badanie krwi.

Leczenie kleszczowego zapalenia mózgu

Szczepienie to jedno z podstawowych zabezpieczeń przed chorobą.

Ponadto wskazane jest odpowiednie, przy pomocy odpowiedniego obuwia i odzieży, zapobieganie zaczepianiu się kleszczy o skórę.

Inną metodą jest stosowanie środków odstraszających. Jeśli jednak dojdzie już do zaczepienia się kleszcza, konieczne jest jego szybkie usunięcie i dezynfekcja okolicy skóry, najlepiej nalewką jodową, która jest jedynym środkiem działającym w głąb skóry.

W przypadku rozwinięcia się choroby stosuje się leczenie wspomagające, czyli witaminy i leki tłumiące wtórne objawy choroby.  Zwykle konieczny jest odpoczynek w łóżku.

Terapia pulsacyjna Biomag 3D może być stosowana w okresie rekonwalescencji, kiedy to jej aplikacje przyspieszają regenerację organizmu, zmniejszają występowanie powikłań i skracają czas powrotu do zdrowia.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Borelioza – choroba zakaźna wywoływana przez bakterie z rodzaju Borrelia, przenoszona również przez kleszcze, uleczalna antybiotykami.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi magnetoterapia w przypadku kleszczowego zapalenia mózgu?

 • Wspomaga i przyspiesza powrót do zdrowia.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia efekty działania terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u pacjentów z kleszczowym zapaleniem mózgu polegają na wspieraniu regeneracji.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mąż przeszedł boreliozę, był leczony antybiotykami. Bardzo go to osłabiło. Dzięki aplikacjom magnetoterapii stopniowo przestał brać leki i wrócił do wykonywania prac domowych.

Państwo Šmakal, Benešov

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych