Kolka nerkowa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka kolki nerkowej: kolka nerkowa to ostry bolesny zespół objawów chorobowych spowodowany przez zablokowanie odpływu moczu przez moczowód. Najczęstszą przyczyną jest złóg i jego przemieszczanie się w odprowadzających drogach moczowych. Powstaje przy „pełnym zdrowiu”. Diagnozę można potwierdzić, wykonując RTG lub badanie USG. Nieleczona w odpowiednim czasie kolka nerkowa zagraża nagromadzeniem się moczu, wodonerczem i niewydolnością nerek. Leczenie (zachowawcze lub chirurgiczne) kolki polega głównie na usunięciu kamienia bądź innej przeszkody (zakrzep krwi, ropa) z dróg moczowych. Leczenie zachowawcze polega na aplikacji leków przeciwbólowych i spazmolitycznych oraz zwiększeniu podaży płynów, ewentualnie terapii dożylnej w celu wsparcia spontanicznego wydalenia kamienia.

Wykorzystanie magnetoterapii

W wypadku kolki nerkowej może wykorzystać zkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag można wykorzystać jako uzupełnienie zachowawczego leczenia analgetyczno-spazmolitycznego, a po wydaleniu kamienia w celu wspomagania gojenia uszkodzonej śluzówki.

Doświadczenie pacjenta

Moje problemy z karkiem i nerkami po aplikacjach się wyraźnie zmniejszyły. Korzystałam z niego po operacji tarczycy, mój stan po operacji tak szybko ulegał poprawie, że po 2 tygodniach mogłam wrócić do pracy.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

Z magnetoterapii korzysta też mój brat, który ma bóle kręgosłupa i problemy z nerkami. Zażywał silne leki przeciwbólowe. Po pożyczeniu urządzenia mógł je w znacznej mierze ograniczyć.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Urządzenie wykorzystuję do leczenia artrozy kolan, barków, bioder, rwy kulszowej, nerek i bólu pleców. Wszystko minęło.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Aplikacje magnetoterapii

Polecamy aplikacje miejscowo nad nerkę i przebieg moczowodu, częstotliwości analgetyczne 4-6 Hz, później korzystne jest długofalowe stosowanie częstotliwości spazmolitycznych 8-14 Hz do czasu usunięcia złogu. W celu wyleczenia i zapobiegawczo można stosować częstotliwości 2-25 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Zapalenie prostaty
  • Zapalenie pęcherza moczowego
  • Hemeroidy
  • Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów)
  • Zaparcia
  • Moczenie u dzieci (enureza)

Magnetoterapia a kolka nerkowa. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na kolkę nerkową? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych