Kolka nerkowa - przedstawia zalecane leczenie

Edytor: | 14. lutego 2020
Ledvinová kolika - popis diagnózy
Zdjęcie: Kolka nerkowa

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakterystyka kolki nerkowej: kolka nerkowa to ostry bolesny zespół objawów chorobowych spowodowany przez zablokowanie odpływu moczu przez moczowód. Najczęstszą przyczyną jest złóg i jego przemieszczanie się w odprowadzających drogach moczowych. Powstaje przy „pełnym zdrowiu”. Diagnozę można potwierdzić, wykonując RTG lub badanie USG. Nieleczona w odpowiednim czasie kolka nerkowa zagraża nagromadzeniem się moczu, wodonerczem i niewydolnością nerek. Leczenie (zachowawcze lub chirurgiczne) kolki polega głównie na usunięciu kamienia bądź innej przeszkody (zakrzep krwi, ropa) z dróg moczowych. Leczenie zachowawcze polega na aplikacji leków przeciwbólowych i spazmolitycznych oraz zwiększeniu podaży płynów, ewentualnie terapii dożylnej w celu wsparcia spontanicznego wydalenia kamienia.

Wykorzystanie magnetoterapii

W wypadku kolki nerkowej może wykorzystać zkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag można wykorzystać jako uzupełnienie zachowawczego leczenia analgetyczno-spazmolitycznego, a po wydaleniu kamienia w celu wspomagania gojenia uszkodzonej śluzówki.

Aplikacje magnetoterapii

Polecamy aplikacje miejscowo nad nerkę i przebieg moczowodu, częstotliwości analgetyczne 4-6 Hz, później korzystne jest długofalowe stosowanie częstotliwości spazmolitycznych 8-14 Hz do czasu usunięcia złogu. W celu wyleczenia i zapobiegawczo można stosować częstotliwości 2-25 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z magnetoterapii korzysta też mój brat, który ma bóle kręgosłupa i problemy z nerkami. Zażywał silne leki przeciwbólowe. Po pożyczeniu urządzenia mógł je w znacznej mierze ograniczyć.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Moje problemy z karkiem i nerkami po aplikacjach się wyraźnie zmniejszyły. Korzystałam z niego po operacji tarczycy, mój stan po operacji tak szybko ulegał poprawie, że po 2 tygodniach mogłam wrócić do pracy.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

Urządzenie wykorzystuję do leczenia artrozy kolan, barków, bioder, rwy kulszowej, nerek i bólu pleców. Wszystko minęło.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia w warunkach domowych oraz doświadczyć działania terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 840 zł, na 14 dni. 

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. W obrębie Warszawy skorzystaj z bezpłatnej wizyty domowej lub przyjdź do naszego gabinetu. Teraz całkowicie za darmo!

 

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych