Łagodzenie bólu mięśni

Edytor: | 2. stycznia 2019

Łagodzenie bólu bicepsów przy pomocy pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości zbadał na 30 studentach w Seulu zespół badawczy Hye-Seon Jeona (2015).

Wszyscy pacjenci zostali przed rozpoczęciem eksperymentu zbadani a następnie poddani ćwiczeniom, w których przeciążyli mięsień dwugłowy ramienia. Takie zbyt ciężkie ćwiczenia skutkuje co najmniej 3-dniowym tzw. zakwaszeniem mięśni, które utrudnia prostowanie i zginanie ramienia.

Zaraz po pojawieniu się bólu w mięśniu ochotników podzielono na dwie grupy. W grupie aktywnej stosowano na najbardziej bolące miejsce 10-minutowe aplikacje magnetoterapii – zaraz po ćwiczeniach a następnie 24 i 48 godzin po zakończeniu. W grupie kontrolnej zastosowano taki sam proces, ale z wykorzystaniem atrapy urządzenia.

Ból mięśni był najsilniejszy pomiędzy pierwszym i drugim dniem po ćwiczeniach a następnie ustępował.

Wyniki eksperymentu potwierdziły, że magnetoterapia w grupie aktywnej złagodziła problemy fizjologiczne spowodowane zakwaszeniem mięśni.

Magnetoterapia pulsacyjna zatem znacznie łagodzi ból i zesztywnienie mięśni.

Źródło: Jeon, H.-S. et al. (2015) Effects of pulsed electromagnetic field therapy on delayed-onset muscle soreness in biceps brachii. Physical Therapy in Sport. 16 (1), 34–39.

Wpływ magnetoterapii na ból mięśnia dwugłowego ramienia po przeciążeniu / Effects of pulsed electromagnetic field therapy on delayed-onset muscle soreness in biceps brachii 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24906295 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zmęczenie mięśni

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)