Leczenie naczyń krwionośnych w cukrzycy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie naczyń krwionośnych w cukrzycy przy pomocy magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 50 Hz i mocy 5 mT zostało zbadane na modelu zwierzęcym przez turecki zespół badawczy S. Kavaka (2009) na uniwersytecie w Adanie.

Uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych (konkretnie tętnic) to de facto przyspieszony proces miażdżycowy. Zmiany miażdżycowe, których przyczyną jest między innymi wysoki poziom cukru we krwi, prowadzą do częściowego lub całkowitego zamknięcia światła naczynia i zatrzymania przepływu krwi. Właśnie u osób cierpiących na cukrzycę zmiany te pojawiają się w niższym wieku i mają cięższy przebieg. Osoby cierpiące na cukrzycę są bardziej narażone na zawał serca, udar oraz wrzody podudzi, które mogą prowadzić nawet do amputacji.

Z tego względu przedmiotem niniejszego eksperymentu stał się wpływ magnetoterapii pulsacyjnej na mechaniczne właściwości naczyń i zmiany w potencjale błony komórkowej. Inaczej mówiąc, badanie skupiło się na zagadnieniu poprawy cyrkulacji krwi. Lepsze krążenie poprawia zaopatrzenie serca w tlen, minimalizując skutki uszkodzenia cukrzycowego nabłonka naczyń.

Wyniki eksperymentu potwierdziły, że pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości poprawia relaksację naczyń krwionośnych, hamując zmiany spowodowane cukrzycą.

Magnetoterapia pulsacyjna jest wg autorów eksperymentu skuteczna w leczeniu uszkodzonych w wyniku cukrzycy naczyń krwionośnych.

Źródło: Kavak, S. et al. (2009) Repetitive 50 Hz pulsed electromagnetic field ameliorates the diabetes-induced impairments in the relaxation response of rat thoracic aorta rings. International Journal of Radiation Biology. [Online] 85 (8), 672–679.

Powtarzalne pulsujące pole elektromagnetyczne o frekwencji 50 Hz poprawia relaksację uszkodzonego cukrzycą naczynia aorty piersiowej u szczurów / Repetitive 50 Hz pulsed electromagnetic field ameliorates the diabetes-induced impairments in the relaxation response of rat thoracic aorta rings 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19579070 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Cukrzyca

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)