Leczenie ostrych postaci choroby niedokrwiennej kończyn

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie ostrych postaci choroby niedokrwiennej kończyn oraz cukrzycy na modelu zwierzęcym za pomocą magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości (15 Hz, 1,2 mT) stało w centrum zainteresowania badania klinicznego przeprowadzonego przez zespół Y. Pana (2013).   

Choroba niedokrwienna kończyn dolnych stanowi duży problem u pacjentów cierpiących na cukrzycę. Dzieje się tak ze względu na upośledzenie procesów tworzenia się nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzację).

Wcześniejsze badania dowiodły, że magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości może przyspieszyć odnowę naczyń krwionośnych w chorobie niedokrwiennej.

Niniejsze badanie kliniczne postawiło sobie jednak pytanie, czy pulsujące pole magnetyczne wywoła podobne efekty terapeutyczne również w przypadku choroby niedokrwiennej połączonej z cukrzycą.

Wyniki eksperymentu pokazały, że magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości poprawia ukrwienie i stymuluje powstawanie nowych naczyń w ostrych przypadkach choroby niedokrwiennej kończyn dolnych. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki oddziaływaniu pola na czynnik wzrostu fibroblastów 2 (FGF-2).

Magnetoterapia może być więc nieocenioną pomocą w leczeniu pacjentów cierpiących na cukrzycę i chorobę niedokrwienną kończyn.

Źródło: Pan, Y. et al. (2013) Effects of PEMF on microcirculation and angiogenesis in a model of acute hindlimb ischemia in diabetic rats. Bioelectromagnetics. [Online] 34 (3), 180–188.

Wpływ magnetoterapii pulsacyjnej na mikrokrążenie i angiogenezę w modelu ostrej postaci choroby niedokrwiennej kończyn tylnych u szczurów cierpiących na cukrzycę / Effects of PEMF on microcirculation and angiogenesis in a model of acute hindlimb ischemia in diabetic rats

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22952041

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Choroba niedokrwienna kończyn – zalecane metody leczenia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)