Leczeniem przyczyn problemów z oddawaniem moczu zajmował się w 1996 roku (Loran et al.) zespół rosyjskich lekarzy w eksperymencie, w którym wykorzystał pulsacyjną terapię magnetyczną i laseroterapię.
Nienajlepsze efekty tradycyjnych metod leczenia zapalenia tkanek nerek i cewki, które nie wywołały najmniejszych zmian morfologicznych, skłoniły autorów eksperymentu, aby w warunkach kliniki urologicznej zastosować połączenie terapii magnetycznej i laserowej, której skuteczność wcześniej przetestowano na zwierzętach.
Obraz morfologiczny parenchymy i ścian dróg moczowych po zakończeniu leczenia jednoznacznie potwierdził skuteczność terapii laserowej w połączeniu z magnetoterapią.
Oczywisty efekt przeciwzapalny pola magnetycznego został, więc potwierdzony również w niniejszym eksperymencie, wskazując jednocześnie na użyteczność a przede wszystkim skuteczność magnetoterapii w leczeniu zapalenia dróg moczowych.
Źródło: Loran, O. B., Kaprin, A. D. & Gazimagomedov, G. A. (1996) Магнитный-лазерной терапии при воспалительных и посттравматических поражений мочевой системы, Urol Nefrol (Mosk) (5), s. 10-14.
Terapia magnetyczna i laserowa w leczeniu stanów zapalnych i pourazowych ukladu moczowego / Магнитный-лазерной терапии при воспалительных и посттравматических поражений мочевой системы
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9054095
Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.
Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Powiązana diagnoza: Zapalenie pęcherza moczowego
Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)