Leczenie uszkodzonych kości

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie uszkodzonych kości magnetoterapią pulsacyjną stosuje się już od połowy ubiegłego wieku, chociaż efekty terapii nie były badane i wyjaśniane. Dlatego zespół badawczy (Yang Wei et al., 2008) postanowił zając się mechanizmem przebiegającym w komórkach (MC3T3-E1), który wpływa na rozwój kości (osteogenezę).

Eksperyment wskazał na ważną właściwość osteoblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za budowę kości.

Wyniki badania pokazały, że na efekty magnetoterapii pulsacyjnej wpływa również dojrzałość komórki. Inaczej mówiąc, pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości najpierw przyspiesza tworzenie się pierwotnych osteoblastów (proliferację) a następnie po osiągnięciu przez nie dojrzałości wspiera ich dyferencjację, czyli specjalizację w komórki kostne.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości więc nie tylko przyspiesza gojenie się kości, ale również wspiera cały proces kostnienia.

Źródło: Yang Wei et al. (2008) Effects of Extremely Low-Frequency-Pulsed Electromagnetic Field on Different-Derived Osteoblast-Like Cells. Electromagnetic Biology & Medicine. 27 (3), 298–311.

Wpływ pulsującego pola elektromagnetycznego o skrajnie niskiej częstotliwości na komórki o różnym pochodzeniu, zbliżone do osteoblastów / Effects of extremely low-frequency-pulsed electromagnetic field on different-derived osteoblast-like cells
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18821205

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Osteoporoza

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)