Leczenie uzupełniające w zespole bolesnego barku

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie uzupełniające w zespole bolesnego barku magnetoterapią pulsacyjną stało się przedmiotem badania klinicznego przeprowadzonego w grupie 66 pacjentów, którzy w efekcie przeciążenia stawu barkowego musieli poddać się operacji przerwanego pierścienia rotatorów. Efekty tego trzyletniego eksperymentu zostały opisane i opublikowane w roku 2015 (Osti et al.).

Magnetoterapia pulsacyjna została wykorzystana ze względu na swoje pozytywne efekty w rehabilitacji pooperacyjnej. Celem terapii było złagodzenie lokalnego stanu zapalnego, zmniejszenie opuchlizny pooperacyjnej, skrócenie czas powrotu do zdrowia i przede wszystkim złagodzienie ból.

32 pacjentów poddawano aplikacjom przez 8 godzin dziennie przez okres 6 tygodni. Pozostałych 34 pacjentów otrzymywało “aplikacje” atrapą urządzenia, tworząc grupę kontrolną. Skuteczność leczenia została oceniona najpierw po 3 miesiącach a następnie po 2 latach od zakończenia terapii.

Dane uzyskane w badaniu potwierdziły przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości pulsującego pola magnetycznego.

Magnetoterapia pulsacyjna stosowana po operacji ładzi zatem ból i zesztywnienie barku, wyraźnie przyczyniając się do rehabilitacji przeciążonych mięśni w okolicy stawu barkowego i łagodzenia stanu zapalnego.

Źródło: Osti, L. et al. (2015) Pulsed electromagnetic fields after rotator cuff repair: a randomized, controlled study. Orthopedics. [Online] 38 (3), e223–e228.

Pulsujące pole elektromagnetyczne po operacji przerwanego pierścienia rotatorów: randomizowane i kontrolowane badanie kliniczne / Pulsed electromagnetic fields after rotator cuff repair: a randomized, controlled study

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25760511

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zespół bolesnego barku, zamrożony bark

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)