Leczenie zmian zwyrodnieniowych jako najczęstszy temat badań klinicznych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Leczenie zmian zwyrodnieniowych jest najczęstszym tematem badań klinicznych poświęconych magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Dlatego jako bardzo wartościowa jawi się praca H. Giersa, w której opisał i podsumował znaczenie magnetoterapii na podstawie wyników badań klinicznych z kilku ostatnich lat.

W przeglądzie możemy się doczytać, że magnetoterapia jest najczęściej aplikowana w przypadku zwyrodnienia stawów i urazów sportowych. Znajdziemy tam też informację o imponujących efektach leczenia przy pomocy magnetoterapii.

Według H. Giersa badania kliniczne potwierdzają wyraźną, bo aż 87% skuteczność leczenia w przypadku tych dolegliwości.

Eksperymenty kliniczne przeprowadzone na chondrocytach, czyli komórkach obecnych w zdrowej chrząstce a więc również w krążkach międzykręgowych, wskazały dodatkowo na ich szybszy wzrost i odnowę pod wpływem aplikacji pola elektromagnetycznego.

Źródło: Gierse, H. (2003) Aktueller Stand der Pulsierenden Signal Therapie zur Behandlung der Arthrose. / Current status of Pulsed Signal Therapy in the treatment of arthrosis. Deutsche Zeitschrift fuer Sportmedizin. 54 (6), 212–214.

Współczesne miejsce magnetoterapii pulsacyjnej w leczeniu zmian zwyrodnieniowych / Aktueller Stand der Pulsierenden Signal Therapie zur Behandlung der Arthrose 
http://www.zeitschrift-sportmedizin.de/fileadmin/content/archiv2003/heft06/Gierse.pdf 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Artrozy kręgosłupa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)