Lekka dysfunkcja mózgowa

Charakterystyka lekkiej dysfunkcji mózgowej: stanowi upośledzenie ośrodkowego układu nerwowego dziecka w okresie życia wewnątrzmacicznego, pod wpływem urazu porodowego, niedokrwienia i z wielu innych powodów.

Z zakresu uszkodzenia na bazie zmian strukturalnych OUN wynika również szeroka skala objawów odbiegających od normy – zauważalnie niezrównoważony rozwój zdolności intelektualnych, zaburzenia skupienia uwagi, nadpobudliwość i brak aktywności, brak koncentracji, porywczość, znużenie, impulsywność, gorączkowość, wahania nastroju i sprawności umysłowej, zmienność emocjonalna, zachowania infantylne, trudności z zasypianiem, nocne moczenie, koszmary senne, trudności w rozwoju mowy, niezborność fizyczna, zaburzenia percepcji, uczenia się, czytania, pisania (dysleksja, dysgrafia) itp.

Cel stosowania magnetoterapii

Podstawę leczenia stanowi farmakoterapia skoncentrowana głównie na „odżywieniu mózgu” i zwiększeniu przepływu krwi przez naczynia mózgowe w celu zwiększenia dopływu tlenu i glukozy do komórek nerwowych oraz celowana długotrwała rehabilitacja.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Korzystanie z urządzeń Biomag jest bezproblemowe, a przede wszystkim w DOMU! Nie musicie jeździć na rehabilitację, tylko aplikować w domu, bez ograniczenia długością wizyty. To jest główny plus Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

Magnetoterapia jako optymalna metoda leczenia lekkiej dysfunkcji mózgowej

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to optymalna metoda, która obejmuje zarówno oczekiwaną odpowiedź na farmakoterapię (poprawę mikrokrążenia krwi i składników odżywczych w OUN), jest jednocześnie dobrą metodą fizjoterapeutyczną, prowadzącą do poprawy napięcia mięśniowego, poprawy prawidłowych funkcji i przyspieszenia odnowy. W literaturze specjalistycznej opisano doskonałe efekty również w przypadku ciężkich stanów upośledzenia aparatu ruchu u dzieci. Zalecamy aplikację na cały obszar kręgosłupa i głowy, a w przypadku zaburzeń ruchomości dodatkowo dołączyć ekspozycję na obszar najbardziej upośledzony.

Możesz leczyć te choroby

  • Bóle stawu skroniowo-żuchwowego
  • Łysienie (wypadanie włosów)
  • Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych
  • Dziecięce porażenie mózgowe
  • Bóle nerwu trójdzielnego
  • Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości firmy Biomag aplikujemy długofalowo na cały kręgosłup i głowę oraz wszystkie partie ciała według potrzeb. Częstotliwości: 2-25 Hz. W przypadku braku aktywności i zmęczenia można stosować na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi 50-81 Hz. Odpowiednie są duże aplikatory płaskie i solenoid.

Magnetoterapia a lekka dysfunkcja mózgowa – Zadaj pytanie

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na lekką dysfunkcję mózgową? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych