Łokieć tenisisty

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka: program jest przeznaczony do radzenia sobie z bólem w stawach łokciowych – łokieć tenisisty, który powstaje przy nadmiernym, jednostronnym obciążeniu u sportowców lub osób pracujących fizycznie.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku schorzenia nazywanego łokciem tenisisty magnetoterapia łagodzi ból i wspiera procesy gojenia przy jednoczesnym leczeniu chirurgicznym i rehabilitacji. Stany zapalne ścięgien i więzadeł mają tendencję do przechodzenia w przewlekłe i nawracające w wypadku zbyt wczesnego obciążenia lub niedoleczenia. Dlatego warto stosować magnetoterapię profilaktycznie, również w okresie bezbólowym.

Doświadczenie pacjenta

Mam problem między innymi z łokciem tenisisty. Dzięki regularnym aplikacjom magnetoterapii nawet mając 62 lata gram w tenisa i jeżdżę na nartach.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Biomag polecam wszystkim, ponieważ pomógł nam złagodzić bóle związane z syndromem cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty i urazu barku. Nie musieliśmy łykać leków przeciwbólowych.

Věra Kuklová

Z mężem korzystaliśmy z urządzenia codziennie przez godzinę. Mąż szybko stwierdził efekty, nie odczuwa bólu związanego z łokciem tenisisty, nie narzeka na ból karku i barku po urazie.

Manželé Fukasovi, Dvůr Králové n. Labem

Wykorzystanie magnetoterapii

Łokieć tenisisty polega na zmianach chorobowych w miejscu przyczepu mięśni i więzadeł do stawu łokciowego i klasyfikuje się jako entezopatia. Przeciążeniu ulegają zazwyczaj mięśnie prostujące nadgarstek (prostowniki nadgarstka) i mięśnie obracające rękę dłonią na górę. Czynniki ryzyka możemy wyeliminować zmniejszając obciążenie treningowe i aplikując ćwiczenia kompensacyjne. W przypadku osób pracujących fizycznie może być pomocne zmienianie czynności w przebiegu jednej zmiany. Schorzenie prowadzi do stanów bólowych, problemów z chwytaniem przedmiotów i osłabienia siły uchwytu mięśni. Leczenie jest długoterminowe i obejmuje zarówno zabiegi zachowawcze jak chirurgię, spokojny tryb życia, ortezy, okłady z lodu, leki przeciwbólowe i kortykoidowe. W leczeniu zachowawczym najważniejsza jest fizjoterapia, magnetoterapia i inne.

Możesz leczyć te choroby

  • Zapalenie stawów nadgarstka i ręki
  • Artroza stawu barkowego
  • Zaburzenia ukrwienia kończyn górnych (choroba niedokrwienna kończyn górnych)
  • Bóle poamputacyjne
  • Zespół bolesnego barku
  • Zespół Raynauda

Aplikacje magnetoterapii

Przy łokciu tenisisty aplikujemy magnetoterapię pulsacyjną marki Biomag miejscowo na staw, codziennie, regularnie i przez długi okres, najlepiej małym aplikatorem lub solenoidem. Możemy oczekiwać efektu przeciwbólowego, przeciobrzękowego, przecizapalnego i gojącego.

Magnetoterapia a łokieć tenisisty. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na łokieć tenisisty? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych