Łokieć tenisisty

Edytor: | 14. lutego 2020

Odczuwa silny ból w łokciu? Najpierw pojawiał się tylko po wysiłku a z czasem nawet w spoczynku? Przyczyną może być schorzenie zwane łokciem tenisisty?

Tenisový loket - popis diagnózy
Zdjęcie: Łokieć tenisisty

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Łokieć tenisisty – opis i przyczyny powstawania

Łokieć tenisisty jest chorobą mięśni i ścięgien stawu łokciowego. Należy do grupy entezopatii (choroby ścięgien). Występuje u 3% populacji, zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Podczas gdy łokieć tenisisty powoduje ból na zewnątrz łokcia, łokieć golfisty wywołuje ból na wewnętrznej stronie stawu.

Ból może również promieniować do innych części ciała (dłoń, bark, ramię, a nawet szyję). Problemy pojawiają się stopniowo. Początkowo ból pojawia się krótko po wysiłku. W późniejszej fazie staje się ciągły. Może również wystąpić obrzęk, zaczerwienienie lub podwyższona temperatura w miejscu zapalenia.

Schorzenie powoduje ból a nawet niemożność uchwycenia przedmiotu dłonią i zmniejszenie siły mięśni. Przeciążenie dotyczy w szczególności mięśni rozciągających nadgarstek (prostowniki nadgarstka) i mięśni obracających dłoń do góry (supinatory).

Przyczyną łokcia tenisisty może być wiele działań człowieka. Wspólnym mianownikiem jest przeciążenie jednostronne. Zazwyczaj chodzi o czynności wyjątkowe lub wyjątkowo trudne.

Należą do nich:

 • śrubowanie,
 • prace w ogrodzie,
 • rąbanie drewna,
 • sport,
 • również praca przy komputerze.

Leczenie łokcia tenisisty – pozbądź się bólu

Leczenie jest długotrwałe i może być zachowawcze lub chirurgiczne.  Zazwyczaj lekarz zalefca odpoczynek i noszenie ortezy.

W celu zmniejszenia bólu stosuje się zazwyczaj kompresy z lodu, środki przeciwbólowe, kortykosteroidy i zastrzyki.

W leczeniu zachowawczym ważną rolę odgrywa fizykoterapia w postaci pulsacyjnej terapii 3D. Choroby zapalne ścięgien i zaczepów mają tendencję do chroniczności i nawrotów po przedwczesnym obciążeniu, niedostatecznym leczeniu i rekonwalescencji. Z tego powodu wskazane jest zapobiegawcze stosowanie terapii pulsacyjnej 3D nawet już po zaleczeniu stanu ostrego.

Na czynniki ryzyka przewlekłej postaci łokcia tenisowego u sportowców można wpływać poprzez zmniejszenie obciążenia treningowegoi ćwiczenia kompensacyjne. W przypadku osób pracujących fizycznie może pomóc zmiana wykonywanej czynności podczas jednej zmiany.

Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, często konieczna jest operacja.

Rehabilitacja w postaci terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag odgrywa ważną rolę w przypadku łokcia tenisisty.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Entezopatia – choroba mięśni i ścięgien, zwykle spowodowana powtarzającym się przeciążeniem.
 • Prostowniki nadgarstka – mięśnie odpowiedzialne za prostowanie w tym przypadku nadgarstka.
 • Supinatory – mięśnie obracające dłoń do góry.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Efekty terapii w przypadku łokcia tenisisty.

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) w leczeniu łokcia tenisisty został już wielokrotnie potwierdzony badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone na Wydziale Lekarskim w ośrodku medycyny fizykalnej i rehabilitacji w Edirne, które wykazało wyraźne złagodzenie bólu stawu łokciowego w ruchu i podczas wysiłku po aplikacjach terapii pulsacyjnej (PEMF). Fakt ten potwierdza, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z łokciem tenisisty. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Biomag polecam wszystkim, ponieważ pomógł nam złagodzić bóle związane z syndromem cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty i urazu barku. Nie musieliśmy łykać leków przeciwbólowych.

Věra Kuklová

Mam problem między innymi z łokciem tenisisty. Dzięki regularnym aplikacjom magnetoterapii nawet mając 62 lata gram w tenisa i jeżdżę na nartach.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Z mężem korzystaliśmy z urządzenia codziennie przez godzinę. Mąż szybko stwierdził efekty, nie odczuwa bólu związanego z łokciem tenisisty, nie narzeka na ból karku i barku po urazie.

Manželé Fukasovi, Dvůr Králové n. Labem

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych