Łokieć tenisisty

Edytor: | 2. lipca 2019
Tenisový loket - popis diagnózy
Zdjęcie: Łokieć tenisisty

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka: program jest przeznaczony do radzenia sobie z bólem w stawach łokciowych – łokieć tenisisty, który powstaje przy nadmiernym, jednostronnym obciążeniu u sportowców lub osób pracujących fizycznie.

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku schorzenia nazywanego łokciem tenisisty magnetoterapia łagodzi ból i wspiera procesy gojenia przy jednoczesnym leczeniu chirurgicznym i rehabilitacji. Stany zapalne ścięgien i więzadeł mają tendencję do przechodzenia w przewlekłe i nawracające w wypadku zbyt wczesnego obciążenia lub niedoleczenia. Dlatego warto stosować magnetoterapię profilaktycznie, również w okresie bezbólowym.

Wykorzystanie magnetoterapii

Łokieć tenisisty polega na zmianach chorobowych w miejscu przyczepu mięśni i więzadeł do stawu łokciowego i klasyfikuje się jako entezopatia. Przeciążeniu ulegają zazwyczaj mięśnie prostujące nadgarstek (prostowniki nadgarstka) i mięśnie obracające rękę dłonią na górę. Czynniki ryzyka możemy wyeliminować zmniejszając obciążenie treningowe i aplikując ćwiczenia kompensacyjne. W przypadku osób pracujących fizycznie może być pomocne zmienianie czynności w przebiegu jednej zmiany. Schorzenie prowadzi do stanów bólowych, problemów z chwytaniem przedmiotów i osłabienia siły uchwytu mięśni. Leczenie jest długoterminowe i obejmuje zarówno zabiegi zachowawcze jak chirurgię, spokojny tryb życia, ortezy, okłady z lodu, leki przeciwbólowe i kortykoidowe. W leczeniu zachowawczym najważniejsza jest fizjoterapia, magnetoterapia i inne.

Aplikacje magnetoterapii

Przy łokciu tenisisty aplikujemy magnetoterapię pulsacyjną marki Biomag miejscowo na staw, codziennie, regularnie i przez długi okres, najlepiej małym aplikatorem lub solenoidem. Możemy oczekiwać efektu przeciwbólowego, przeciobrzękowego, przecizapalnego i gojącego.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Biomag polecam wszystkim, ponieważ pomógł nam złagodzić bóle związane z syndromem cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty i urazu barku. Nie musieliśmy łykać leków przeciwbólowych.

Věra Kuklová

Z mężem korzystaliśmy z urządzenia codziennie przez godzinę. Mąż szybko stwierdził efekty, nie odczuwa bólu związanego z łokciem tenisisty, nie narzeka na ból karku i barku po urazie.

Manželé Fukasovi, Dvůr Králové n. Labem

Mam problem między innymi z łokciem tenisisty. Dzięki regularnym aplikacjom magnetoterapii nawet mając 62 lata gram w tenisa i jeżdżę na nartach.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych