Łuszczyca - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Lupénka – popis psoriázy
Zdjęcie: Łuszczyca

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „łuszczyca”: łuszczyca to jedno z najczęstszych niezakaźnych schorzeń skórnych, które dotyka przede wszystkim skórę (najczęściej na łokciach, kolanach, nogach i tułowiu, pachwinach, narządach płciowych, skórze głowy), ale zajmuje również paznokcie i stawy. W łuszczycy komórki skóry namnażają się znacznie bardziej niż w prawidłowych stanach, co powoduje nieustanne pojawianie się wykwitów i łuszczenie się chorego obszaru. Zajęcie stawów – łuszczycowe zapalenie stawów – jest podobne do  reumatoidalnego zapalenia stawów, a zmiany zapalne prowadzą do zniekształcenia i zwyrodnienia stawu.

Dokładna przyczyna powstawania łuszczycy nie jest znana, ale do choroby przyczynia się wiele czynników, np. predyspozycje dziedziczne, mechanizmy autoimmunologiczne, czynniki zewnętrzne (stres, infekcja, zranienie, nieprawidłowa czynność wątroby, niektóre leki, wpływy hormonalne itp.).

W przypadku mniej poważnych postaci łuszczycy stosuje się przede wszystkim leczenie miejscowe (smoła węglowa, kortykosteroidy, retinoidy, leki keratolityczne, alternatywnie również sól z Morza Martwego itp.). W przypadku ciężkich postaci wdraża się leczenie układowe (metotreksat, cyklosporyna i retinoidy). Do nowoczesnych metod należy leczenie biologiczne z celowanym działaniem na mechanizmy odpornościowe oraz fotochemioterapia (PUVA), której efekt wynika ze skojarzonego działania psoralenu i składnika UVA promieniowania ultrafioletowego.

Poprawę przynosi wsparcie oczyszczenia i detoksykacja organizmu,  która daje ulgę wątrobie, nerkom, skórze i jelitom podczas usuwania zbędnych substancji oraz metabolitów z organizmu.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku łuszczycy zastosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag jest odpowiednie zarówno w fazie objawów skórnych, jak i w objawach stawowych. Wykorzystuje się tu działanie przeciwzapalne, gojące, uspokajające, łagodzące świąd, immunostymulacyjne i detoksykacyjne. Magnetoterapię stosujemy zarówno w okresie aktywności objawów skórnych, jak i w okresie remisji w celu utrzymania stanu i zapobiegnięcia pogorszeniu się choroby. Poza przykładaniem aplikatora na chore miejsca odpowiednia jest aplikacja na obszar wątroby i brzucha w celu wsparcia funkcji detoksykacyjnych i metabolicznych wątroby oraz w celu poprawy trawienia i wchłaniania. Aplikujemy powtórnie, właściwie przez całe życie, w zależności od rozwoju i przebiegu choroby.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię aplikujemy długofalowo i regularnie na zajętą skórę 2-25 Hz i w celu poprawy detoksykacji na obszar brzucha i wątroby częstotliwości 65-81 Hz. Uzupełnienie stanowi włączenie do napojów wody zmodyfikowanej przy użyciu programu nr 31. Odpowiednie są duże płaskie aplikatory i solenoid.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Moja córka wykorzystuje urządzenia Biomag do leczenia łuszczycy i problemów z szyjnym i krzyżowym odcinkiem kręgosłupa. Kręgosłup ma się lepiej a łuszczyca złagodniała.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych