Łuszczyca

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „łuszczyca”: łuszczyca to jedno z najczęstszych niezakaźnych schorzeń skórnych, które dotyka przede wszystkim skórę (najczęściej na łokciach, kolanach, nogach i tułowiu, pachwinach, narządach płciowych, skórze głowy), ale zajmuje również paznokcie i stawy. W łuszczycy komórki skóry namnażają się znacznie bardziej niż w prawidłowych stanach, co powoduje nieustanne pojawianie się wykwitów i łuszczenie się chorego obszaru. Zajęcie stawów – łuszczycowe zapalenie stawów – jest podobne do  reumatoidalnego zapalenia stawów, a zmiany zapalne prowadzą do zniekształcenia i zwyrodnienia stawu.

Dokładna przyczyna powstawania łuszczycy nie jest znana, ale do choroby przyczynia się wiele czynników, np. predyspozycje dziedziczne, mechanizmy autoimmunologiczne, czynniki zewnętrzne (stres, infekcja, zranienie, nieprawidłowa czynność wątroby, niektóre leki, wpływy hormonalne itp.).

W przypadku mniej poważnych postaci łuszczycy stosuje się przede wszystkim leczenie miejscowe (smoła węglowa, kortykosteroidy, retinoidy, leki keratolityczne, alternatywnie również sól z Morza Martwego itp.). W przypadku ciężkich postaci wdraża się leczenie układowe (metotreksat, cyklosporyna i retinoidy). Do nowoczesnych metod należy leczenie biologiczne z celowanym działaniem na mechanizmy odpornościowe oraz fotochemioterapia (PUVA), której efekt wynika ze skojarzonego działania psoralenu i składnika UVA promieniowania ultrafioletowego.

Poprawę przynosi wsparcie oczyszczenia i detoksykacja organizmu,  która daje ulgę wątrobie, nerkom, skórze i jelitom podczas usuwania zbędnych substancji oraz metabolitów z organizmu.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku łuszczycy zastosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag jest odpowiednie zarówno w fazie objawów skórnych, jak i w objawach stawowych. Wykorzystuje się tu działanie przeciwzapalne, gojące, uspokajające, łagodzące świąd, immunostymulacyjne i detoksykacyjne. Magnetoterapię stosujemy zarówno w okresie aktywności objawów skórnych, jak i w okresie remisji w celu utrzymania stanu i zapobiegnięcia pogorszeniu się choroby. Poza przykładaniem aplikatora na chore miejsca odpowiednia jest aplikacja na obszar wątroby i brzucha w celu wsparcia funkcji detoksykacyjnych i metabolicznych wątroby oraz w celu poprawy trawienia i wchłaniania. Aplikujemy powtórnie, właściwie przez całe życie, w zależności od rozwoju i przebiegu choroby.

Doświadczenie pacjenta

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Moja córka wykorzystuje urządzenia Biomag do leczenia łuszczycy i problemów z szyjnym i krzyżowym odcinkiem kręgosłupa. Kręgosłup ma się lepiej a łuszczyca złagodniała.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię aplikujemy długofalowo i regularnie na zajętą skórę 2-25 Hz i w celu poprawy detoksykacji na obszar brzucha i wątroby częstotliwości 65-81 Hz. Uzupełnienie stanowi włączenie do napojów wody zmodyfikowanej przy użyciu programu nr 31. Odpowiednie są duże płaskie aplikatory i solenoid.

Możesz leczyć te choroby

  • Relaksacja
  • Zapalenia – działanie przeciwzapalne
  • Miorelaksacja – rozluźnienie mięśni szkieletowych
  • Ból – działanie przeciwbólowe – efekt analgetyczny
  • Stany pooperacyjne
  • Kleszczowe zapalenie mózgu – rekonwalescencja

Magnetoterapia w łuszczycy

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na łuszczycę? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych