Łysienie i odrost włosów

Edytor: | 2. stycznia 2019

Oddziaływanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości na łysienie i odrost włosów oceniano w eksperymencie klinicznym, w którym wzięło udział 93 ochotników. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Advances in Therapy.

To podwójnie ślepe, randomizowane i kontrolowane technika placebo badanie kliniczne przeprowadzone z udziałem zdrowych mężczyzn i kobiet miało na celu przetestowanie wpływu na wypadanie i odrastanie włosów terapii magnetycznej połączonej z regularnymi aplikacjami w okresie 26 tygodni olejków eterycznych.

W porównaniu z grupą kontrolną prowadzoną techniką placebo, w grupie aktywnej wykazano spowolnienie łysienia u 83% ochotników oraz 20% przyrost nowych włosów u 53% pacjentów. Terapia nie wywołała ani żadnych skutków ubocznych ani reakcji niepożądanych.

Badanie komórkowe korelowało z wynikami eksperymentu. Równoległe badanie immunohistochemiczne wykazało podwyższenie wskaźnika proliferacji. Udowodniono, że podwyższenie ekspresji Ki67 (wskaźnik proliferacji komórkowej) powoduje obniżenie mitozy w badaniu komórkowym do skrajnych wartości. Za źródło tego zjawiska uważa się oddziaływanie elektrofizjologiczne na mieszki włosowe, a więc 3 aplikacje w tygodniu 30-minutowych sesji magnetoterapii poprzedzone wmasowywaniem olejku E2F7.

Wyniki eksperymentu wskazują zatem, że magnetoterapia pulsacyjna wpływa na zatrzymanie utraty włosów oraz wspiera ich odrastanie.

Źródło: Bureau, J., Ginouves, P., Guilbaud, J., & Roux, M. (2003). Essential oils and low-intensity electromagnetic pulses in the treatment of androgen-dependent alopecia. Advances In Therapy, 20(4), 220-229 10p.

Olejki eteryczne i impulsy elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości w leczeniu łysienia androgenowego/ Essential oils and low-intensity electromagnetic pulses in the treatment of androgen-dependent alopecia

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14669818

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Alopecja (wypadanie włosów)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)