Alopecja (wypadanie włosów)

Edytor: | 14. lutego 2020

W ostatnim czasie włosy wypadają ci bardziej niż zazwyczaj? Na głowie pojawiają się okrągłe miejsca bez włosów? Skóra głowy swędzi lub pojawiają się na niej plamy? Wszystko to może oznaczać alopację. Podstawą udanego leczenia jest odpowiednio wczesne jego rozpoczęcia, więc nie wahaj się z wizyta u lekarza specjalisty, najlepiej dermatologiem.

Vypadávání vlasů - popis alopecie
Zdjęcie: Alopecja (wypadanie włosów)

Hledáte řešení vypadávání vlasů?

Zapytaj nasa

Alopecja – opis i przyczyny powstawania

Schorzenie objawia się patologiczną częściową lub całkowitą utratą włosów.

Na podstawie objawów klinicznych choroba dzieli się na rozproszoną i ogniskową.

W przypadku rozproszonego łysienia włosy wypadają równomiernie, bez wyraźnych skupisk. Łysienie androgenowe jest najczęstszą dolegliwością w tej grupie. Często jest uważane za łysienie naturalne.

Łysienie plackowate (ogniskowe) jest jednym z najczęstszych i objawia się wypadaniem włosów w okrągłych skupiskach.

Choroba dotyka mężczyzn i kobiety, dzieci i dorosłych.

Zdrowa osoba może tracić około 100 lub więcej włosów dziennie (np. po umyciu). Taka ilość nie oznacza utraty włosów, ponieważ jest to rodzaj ich wymiany.

Jeśli jednak zaobserwujesz nadmierne wypadanie włosów, może to być łysienie i najlepiej wybrać się z wizytą do dermatologa. Specjalista wybierze najbardziej odpowiednie leczenie w zależności od przyczyny choroby.

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, do najczęstszych należą:

 • zmiany hormonalne,
 • geny,
 • stres,
 • wpływ substancji toksycznych,
 • urazy mechaniczne,
 • choroby skóry.

Leczenie alopecji (wypadania włosów) – pozbądź się problemów

Podstawą skutecznego leczenia jest ustalenie przyczyny wypadania włosów.

Profilaktyka polega na zdrowym stylu życia, zmianie nawyków żywieniowych i unikaniu stresu.

W łysieniu androgenowym istnieje możliwość podawania estrogenu mężczyznom. Czasem zaleca się transplantację. W łysieniu plackowatym stosuje się miejscowe kortykosteroidy.

W łagodniejszych postaciach można wypróbowywać substancje zwiększające krążenie krwi w skórze głowy i inne procedury prowadzące do ogólnej detoksykacji organizmu.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag jest odpowiednia w leczeniu problemów związanych z łysieniem. Celem aplikacji jest zatrzymanie wypadania włosów i stworzenie warunków do fizjologicznego wzrostu i odbudowy włosowych mieszków.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Detoksykacja – proces, w którym organizm pozbywa się toksycznych substancji lub je neutralizuje.
 • Estrogeny – żeńskie hormony płciowe, produkowane głównie w jajnikach, są również wytwarzane w korze nadnerczy i tkance tłuszczowej.
 • Glukokortykoidy – hormony steroidowe produkowane w korze nadnerczy.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku wypadania włosów?

 • Działa rozszerzająco na naczynia włosowate.
 • Stymuluje mikrokrążenie natlenionej krwi i składników odżywczych w skórze głowy i stwarza lepsze warunki do wzrostu nowych włosów.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w opiece domowej.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (ang. PEMF) na leczenie alopecji został już potwierdzony woeloma badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone na 93 ochotnikach i opublikowane w czasopiśmie Advances in Therapy, które potwierdziło, że zastosowanie terapii pola pulsującego (PEMF) może zatrzymać wypadanie włosów i stymulować wzrost nowych. Fakt ten potwierdza, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu następstw alopecji. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Korzystanie z urządzeń Biomag jest bezproblemowe, a przede wszystkim w DOMU! Nie musicie jeździć na rehabilitację, tylko aplikować w domu, bez ograniczenia długością wizyty. To jest główny plus Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych