Cukrzyca to choroba przewlekla z trwałym zaburzeniem przemiany glukozy, która prowadzi do jej podwyższonego stężenia i innych zmian metabolizmu białek, tłuszczów i cukrów.

W wyniku tych zaburzeń mogą rozwinąć się zmiany chorobowe we włóknach nerwowych (neuropatia cukrzycowa) i drobnych naczyniach (mikroangiopatia cukrzycowa).

Cukrzyca jest wywołane przez niedobór insuliny lub insulinooporność oraz zmianę wydzielania insuliny. Długofalowe rokowanie i jakość życia cukrzyków zależy od rozwoju i nasilenia powikłań sercowo-naczyniowych.

Powikłania (wtórne upośledzenie) obejmują: retinopatię cukrzycową (która może prowadzić nawet do ślepoty), nefropatię cukrzycową (w następstwie której dochodzi do zajęcia nerek i ich uszkodzenia), neuropatię cukrzycową (naruszającą wszelkie funkcje sympatyczne i parasympatyczne), makroangiopatię (obejmującą chorobę naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i  chorobę niedokrwienną serca).

Na stan zdrowia mają też wpyw: nadciśnienie, zwiększone stężenie cholesterolu, nadwaga i palenie.

W przypadku cukrzycy magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag nie wpływa na samą produkcję insuliny (może mieć jednak pozytywny wpływ na regenerację w przypadku częściowo funkcjonującej trzustki i częściowo przywrócić produkcję insuliny). Wbrew temu jej długofa- lowe stosowanieprzez osoby cierpiące na cukrzycę (zarówno w przypadku dzieci, jak i osób w podeszłym wieku) przynosi wyraźne korzyści.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami badań klinicznych wskazujących na efektywne działanie magnetoterapii w leczeniu tej diagnozy.

Badania kliniczne wg wskazań:

Powiązana diagnoza: Cukrzyca