Łagodzenie bólu i rozluźnienie przykurczy mięśniowych przed masażem wyraźnie wzmocni efekt samego masażu oraz sprawi, że masaż będzie dla pacjenta przyjemniejszy.

Poprzez stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag uzyskujemy szybsze usuwanie kwaśnych produktów przemiany materii, które następuje dzięki zwiększonej aktywności dyhydrogenazy mleczanowej i lepszej dyfuzji utlenowanej krwi. Dochodzi również do wyraźnego spowolnienia przewodzenia nerwowego, co wpływa na rozluźnienie mięśni.

Przeciwbólowy i miorelaksacyjny efekt magnetoterapii wykorzystujemy do łagodzenia bólu, rozluźniania mięśni szkieletowych i obniżenia napięcia mięśniowego. Taki zabieg świetnie przygotowuje ciało do masażu. Działanie sprawdza się zarówno w przypadku pacjentów cierpiących na bóle pleców i kończyn, jak i sportowców po ciężkim treningu lub wyczynie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami badań klinicznych wskazujących na efektywne działanie magnetoterapii w leczeniu tej diagnozy.

Badania kliniczne wg wskazań:

Powiązana diagnoza: Przed masażem