Zapalenia prostaty lub inaczej przerostu gruczołu krokowego to częsta choroba mężczyzn, której występowanie wzrasta z wiekiem i pojawiają się ok. 50 roku życia.

Powiększenie, obrzęk i zmiany zapalne prowadzą do utrudnionego przepływu moczu, a to do częstego oddawania moczu w niewielkich ilościach. Schorzenie znacznie obniża komfort życia i stanowi również czynnik ryzyka wystąpienia złośliwych chorób prostaty.

Powiększona prostata uciska dolną część pęcherza moczowego i prowadzi do skurczu mięśni gładkich ujścia pęcherza i części moczowodu. Powiększony gruczoł prostaty objawia się zaburzeniami oddawania moczu – mówimy o symptomach dolnych dróg moczowych na tle rozrostu prostaty (retencja moczu, infekcje, niewydolność nerek, krwiomocz). Leczenie polega na podawaniu leków – najczęściej inhibitorów 5-alfa-reduktazy, alfablokerów, leków fitoterapeutycznych oraz zabiegach chirurgicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami badań klinicznych wskazujących na efektywne działanie magnetoterapii w leczeniu tej diagnozy.

Badania kliniczne wg wskazań:

Powiązana diagnoza: Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH)