W zapaleniu stawów kręgosłupa chodzi przede wszystkim o  Chorobę Bechterewa, czyli specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego i stawów międzykręgowych, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg.

Reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa to choroba kręgosłupa, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja,leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag zapalenie stawów kręgosłupa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące.

Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami badań klinicznych wskazujących na efektywne działanie magnetoterapii w leczeniu tej diagnozy.

Badania kliniczne wg wskazań:

Powiązana diagnoza: Zapalenie stawów kręgosłupa