Aplikacje magnetoterapii w przypadku złamań wspierają przemianę materii i mikrokrążenie utlenowanej krwi, co prowadzi do szybszego usuwania metabolitów i stymulacji procesów gojenia.

Aplikacje magnetoterapii wspierają przemianę materii i mikrokrążenie utlenowanej krwi, co prowadzi do szybszego usuwania metabolitów i stymulacji procesów gojenia. Przyspieszenie gojenia i regeneracji kości i tkanek po stosowaniu magnetoterapii zostało potwierdzone i jest łączone z niespecyficznym podrażnianiem błony cytoplazmatycznej. Następuje wtedy aktywacja łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana w liczbie cyklicznych nukleotydów. W wypadku gojenia się kości dochodzi do aktywacji osteoklastów.

Magnetoterapia wyraźnie przyspiesza proces gojenia, aktywuje tworzenie nowych tkanek, budowę kości, mineralizację, podnosi czułość na parathormon. Dlatego wykorzystuje się ją do przyspieszania gojenie się złamania, gojenia się stawów rzekomych oraz wzmacnienia rozluźnionych i bolesnych endoprotez.

Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości rośnie poziom proteoglikanów. Chrząstka, wg Chvojky, podnosi swoją aktywność nawet o 22 %,  co naturalnie wpływa pozytywnie na gojenie i regenerację złamań, o których mówi się, że trudno poddają się leczeniu. Przyspieszenie procesów gojenia złamań zostało udowodnione nie tylko dla kości, ale też dla tkanek miękkich

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami badań klinicznych wskazujących na efektywne działanie magnetoterapii w leczeniu tej diagnozy.

Badania kliniczne wg wskazań:

Powiązana diagnoza: Złamania