Magnetyzacja wody

Edytor: | 14. lutego 2020
Magnetizace vody - popis
Zdjęcie: Magnetyzacja wody

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „magnetyzacja wody”: magnetoterapię pulsacyjną i niskiej częstotliwości aplikujemy na pitną wodę lub produkty spożywcze z dużą zawartością wody (napoje, owoce itp.). W ten sposób przygotowane napoje wykorzystujemy, kiedy istnieje konieczność wsparcia detoksykacji i metabolizmu w organizmie.

Cel aplikacji magnetoterapii

Cel aplikacji przy magnetyzowaniu wody: poprzez wpływ na wewnętrzną strukturę i wiązanie molekuł wody doprowadzenie do aktywizacji i zwiększenia zdolności wiązania wody jako rozpuszczalnika. W ten sposób woda wpływa na wszystkie procesy metaboliczne zachodzące w organizmie.

Opis magnetyzacji wody

Podczas stymulacji wody i produktów spożywczych z dużą zawartością wody pulsującym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości w wodzie zachodzą określone zmiany w jej fizycznych własnościach, które prowadzą do zmian aktywności biologicznej. Zmiany te możemy wykorzystać w leczeniu, przyjmując do organizmu w ten sposób zmienioną wodę i pożywienie.

Wykorzystanie namagnetyzowanej wody w zabiegach leczniczych jest znane od tysiącleci. Była i jest wykorzystywana na całym świecie na podstawie doświadczeń empirycznych. Dopiero w ostatnich latach pojawiły się pierwsze poważne, naukowe informacje o biologicznych właściwościach namagnetyzowanej wody. Woda w ciele ludzkim i zwierzęcym jest uniwersalnym środowiskiem, w którym przebiegają wszystkie procesy życiowe. Reprezentuje podstawowy nośnik, który wpływa na ogólny stan organizmu i jego wydolność. Dlatego mówimy „Sine aqua deest vita” – bez wody nie ma życia.

To w wodzie rozpuszcza się wiele substancji. Odgrywa dużą rolę na wszystkich poziomach metabolizmu, jest nośnikiem dla minerałów i mikroelementów, służy jako substancja chłodząca, przeciwdziała przegrzaniu organizmu. Usuwa też produkty przemiany materii, powstające przy wielu procesach metabolicznych (np. mocz).

Z fizycznego i chemicznego punktu widzenia woda nie ma sobie równych wśród związków. Wykazuje anomalie we wszystkich bez wyjątku właściwościach fizycznych i chemicznych. Gdyby woda zachowywała się analogicznie do związków o podobnym składzie, życie na ziemi nie byłoby możliwe lub nie miałoby kształtu, jaki znamy. (M.Štěpánek a kol.).

Układ przestrzenny cząsteczki wody jest uwarunkowany jej polaryzacją. Molekuły wody łączą się dzięki wiązaniom wodorowym w łańcuchy i rozgałęzione kształty, które nieustannie powstają i zanikają, zachowując się jak żywy organizm i warunkując szereg anomalii w jej zachowaniu. Układ przestrzenny oparty na wiązaniu wodorowym powoduje, że związki o identycznej budowie i wielkości jak cząsteczka wody, przybierają w takich samych warunkach stan lotny, podczas gdy woda pozostaje jeszcze długo w płynnym lub stałym stanie skupienia. Pomimo że mamy do czynienia z tlenkiem najlżejszego pierwiastka chemicznego, wodoru (monotlenek diwodoru), występuje w stanie płynnym, gdzie tymczasem analogiczne tlenki wielu cięższych pierwiastków – węgla, azotu, siarki – są w takich samych warunkach gazami.

Wiązania wodorowe wyjaśniają również inne wodne anomalia, np. powiększanie objętości przy przechodzeniu w stały stan skupienia. Podczas tego procesu objętość wody wzrasta o około 10 procent a powstały w ten sposób lód unosi się na powierzchni, ponieważ ma mniejszą gęstość niż woda. Anomalie cieplne wody – maksymalną gęstość woda osiąga w temperaturze 4°C. Wynika to z faktu, że cząsteczki wody w niższych temperaturach (poniżej 4°C) zaczynają łączyć się w kształty podobne do kostki lodu, czyli z większymi przerwami niż w wodzie o wyższej temperaturze. Kiedy podgrzewamy wodę z 0°C do 4°C, jej objętość zmniejsza się a gęstość rośnie. W temperaturze 4°C woda osiąga najwyższą gęstość 1000 kg na metr sześcienny. Dopiero powyżej 4°C objętość wody rośnie a gęstość maleje. W zimie największa gęstość ekosystemów wodnych znajduje się na dnie, właśnie w temperaturze 4°C; powyżej i poniżej gęstość i temperatura są inne (niższe, wyższe) i dlatego życie zachowuje się właśnie na samym dnie.

Polaryzacja wody sprawia, że woda daleko lepiej poddaje się polu elektrycznemu niż inne ciecze. Ciało z ładunkiem elektrycznym zostaje w wodzie natychmiast otoczone końcówkami cząsteczek wody z odwrotnym ładunkiem, co obniża właściwy ładunek ciała i zmniejsza jego oddziaływanie na otoczenie. Łańcuch cząsteczek, które niosą na swoich końcach ładunki elektryczne, ma zdolność rozpuszczania związków jonowych, powodują solwatację jonów.

Woda jest również nieelastyczna i nieściśliwa, co jest ważne dla zachowania kształtu organizmów i tkanek.

Pole magnetyczne bezpośrednio wpływa na kształt cząsteczek wody. Udowodniono różnicę w absorpcji promieni UV w wodzie magnetyzowanej i wodzie, która nie była poddawana działaniu pola magnetycznego. Magnetyzacja daje wodzie specjalne właściwości biologiczne, woda staje się pod jej wpływem bardziej miękka, obniża napięcie powierzchniowe i zmienia smak.  Eksperymenty z wodą magnetyzowaną wskazały na większą odporność organizmu na infekcje oraz na pewne działanie regulacyjne w przewodzie pokarmowym i z wypróżnienia. Namagnetyzowana woda działa moczopędnie, znane jest też działanie przeciwmiażdżycowe, uspokajające na układ nerwowy oraz przyspieszające procesy detoksykacji i regeneracji tkanek. Przeprowadzono już pierwsze eksperymenty na zwierzętach, sprawdzając możliwe działanie antyrakowe.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag® umożliwia bardzo prosty sposób na przygotowanie namaganetyzowanej wody w warunkach domowych – np. poprzez włożenie butelki z wodą lub owoców do solenoidu. Przygotowana w taki sposób woda posiada właściwości detoksykacyjne, pozwala utrzymać intensywność przemiany materii, wspomaga gojenie i regenerację. Można ją wykorzystywać również do przemywania niedoskonałości skórnych.

Namagnetyzowana woda w połączeniu z kompleksowym leczeniem pomaga w powrocie do zdrowia. Korzystamy z niej zazwyczaj wewnętrznie, ale może też być użyta do przemywania oczu, ran i poparzeń. Można ją podawać ludziom i zwierzętom przy wszystkich programach leczniczych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzystamy bardzo często, też do magnetyzacji wody. Zdecydowanie wygodniej jest mi korzystać z niego w domu, niż jeździć do gabinetu.

Ing. Petr Martínek, Maršovice

Mam kiepskie ukrwienie kończyn dolnych, bóle w łydkach. Czuję, że magnetoterapia nam pomaga. Dodatkowo magnetyzuję wodę i miękkie owoce. Urządzenie mamy pod ręką, żeby móc go użyć w każdej chwili.

Danuše Sobotková

Z urządzenia korzystam do aplikacji na chorą nogę i do magnetyzacji wody, które używam też do podlewania kwiatów. Działa to na nie dobrze.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych