Mechanizm tworzenia się nowych naczyń krwionośnych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Mechanizm tworzenia się nowych naczyń krwionośnych po aplikacji magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości 30 Hz i mocy 5 mT został zbadany na modelu zwierzęcym i opisany w eksperymencie klinicznym (Li et al.), opublikowanym w 2015 r.

Zespół badawczy skupił się nie tylko na sprawdzeniu, czy magnetoterapia wywoła powstawanie nowych naczyń, ale również przyjrzał się dokładnie powiązanym z tym faktem mechanizmom komórkowym i molekularnym.

Po dwóch tygodniach codziennych aplikacji doszło dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego do wzrostu poziomu czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) i endotelialnej syntazy tlenku azotu (eNOS), które to zjawiska przyczyniły się do ogólnej poprawy procesu tworzenia się nowych naczyń krwionośnych (angiogenezy).

Wyniki badania jasno wskazały, że magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości przyspiesza gojenie się, hamuje obumieranie tkanek (gangrenę) i poprawia proces tworzenia się nowych naczyń (neowaskularyzację).

Magnetoterapia jest zatem odpowiednią metodą leczenia postaci ostrych choroby niedokrwiennej kończyn.

Źródło: Li, R.-L. et al. (2015) Pulsed electromagnetic field improves postnatal neovascularization in response to hindlimb ischemia. American Journal of Translational Research. 7 (3), 430–444.

Pulsujące pole elektromagnetyczne poprawia postnatalną neowaskularyzację w reakcji na chorobę niedokrwienną kończyn tylnych / Pulsed electromagnetic field improves postnatal neovascularization in response to hindlimb ischemia
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26045885

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Choroba niedokrwienna kończyn – zalecane metody leczenia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)