Metabolizm

Edytor: | 14. lutego 2020
Metabolizmus - ovlivnění látkové výměny
Zdjęcie: Metabolizm

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „metabolizm”: poprawa przemiany materii i mikrokrążenia w tkankach prowadzi do wypłukania metabolitów (detoksykacji) i stymulacji procesów gojenia. Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnia się to przez niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklastów w przypadku gojenia kości.

Magnetoterapia istotnie przyspiesza gojenie, aktywuje tworzenie nowej tkanki (szybka odbudowa tkanki kostnej i zwapnienia) oraz prowadzi do zwiększenia wrażliwości na parathormon. Dlatego jest wykorzystywana do przyspieszenia gojenia złamań, pseudoartroz (stawów rzekomych), do umocowania poluzowanych i bolesnych endoprotez.

Wykorzystanie magnetoterapii

Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości zwiększa się stężenie proteoglikanów w chrząstce do 22% (wg doktora Chvojky), co pozwala na gojenie i regenerację chrząstki, która w innych przypadkach trudno i w ograniczonym stopniu poddaje się leczeniu. Przyspieszenie gojenia wykazano nie tylko dla kości, ale również dla tkanek miękkich. Urządzenia serii Biomag® mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe (choroby reumatyczne) oraz zapalenia spowodowane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Indukują zwiększoną aktywność fagocytarną, w tym produkcję nadtlenku, który zwalcza florę drobnoustrojów, ale może być także źródłem przejściowego pogorszenia się stanu, np. stanów reumatycznych w trakcie pierwszych aplikacji. Następująca aktywacja dysmutazy ponadtlenkowej prowadzi do uspokojenia i pojawienia się zmian o charakterze gojącym. Zwłaszcza dobre wyniki osiąga się w zespołach korzeniowych (radikularnych) i pseudokorzeniowych (rwa kulszowa, ucisk nerów z różnych przyczyn). Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji.

Aplikacje magnetoterapii

By poprawić metabolizm magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag w zakresie częstotliwości 36-44 Hz aplikujemy miejscowo na części ciała, w których doszło do zaburzenia. Według potrzeby łączymy z programami dedykowanymi poszczególnym diagnozom.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Regularnie chodzimy do lekarzy a w międzyczasie włączamy urządzenie Biomag, na którym możemy polegać, że pomoże nam przyspieszyć gojenie i złagodzi ból.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Biomag gorąco polecam wszystkim pacjentom, cierpiącym na chroniczne bóle i nie mającym czasu chodzić na rehabilitacje do ośrodków zdrowia, gdzie można skorzystać z podobnych urządzeń.

Martin Král, Praha 10

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych