Migreny

Edytor: | 2. lipca 2019
Migréna - popis diagnózy
Zdjęcie: Migreny

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka migreny: o migrenie mówimy w przypadku występowania okresowych, powtarzających się bólów połowy lub całej głowy. Bóle mają charakter napadowy, często towarzyszą im nudności i wymioty. Migrena posiada wiele postaci, a także dużo możliwości terapeutycznych. Migrena może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej są to anomalie naczyniowe w mózgu (zwiększona pobudliwość, tętniak itp.), ponadto zmiany na tle zaburzeń w obrębie kręgosłupa szyjnego.

Teoria naczyniowa podaje jako przyczynę skurcz naczyń w związku z niedotlenieniem części mózgu i następnie ich rozszerzenie, które wywołuje ból. Teoria neuronaczyniowa mówi o rozchodzącej się fali spadku aktywności kory mózgu, a zgodnie ze współczesnymi teoriami, ból wywołuje nadwrażliwość i patologiczna aktywność jądra nerwu trójdzielnego oraz jego zakończeń obwodowych w obszarze opon mózgowych. Objawy migreny zaczynają się od fazy prodromalnej, aury, przez właściwy napad aż do stanu migrenowego. Terapeutycznie podaje się leki przeciwmigrenowe (agoniści 5HT-1B/D), leki przeciwbólowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, profilaktycznie beta-blokery itp.

Istnieje jednak wiele migren źle odpowiadających na leczenie, które nie wykazują jednoznacznie żadnej z wyżej wymienionych przyczyn, ale jednocześnie doskonale reagują na pełną detoksykację organizmu i leczenie ukierunkowane na wspomaganie funkcji wątroby. Ma to prawdopodobnie związek z procesem prowadzącym do zmniejszenia ilości w obiegu takich substancji, które mogą być mechanizmem wywołującym reakcje naczyniowe w naczyniach mózgowych.

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag, poza bezpośrednim wpływem na aktywność OUN, istotnie zmienia stosunki metaboliczne i poprawia mikrokrążenie. W ten sposób prowadzi do detoksykacji i regeneracji eksponowanych tkanek i ma istotny wpływ na jakość zaopatrzenia w krew eksponowanego obszaru, co pozytywnie przejawi się w ograniczeniu napadów i bólów.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku migreny polecamy częstotliwości przeciwbólowe 4-6 Hz przy ostrych zaburzeniach na głowę i kręgosłup szyjny przy użyciu solenoidu, a w okresie między napadami 50-81 Hz na obszar brzucha – wątroby płaskim aplikatorem oraz zwiększone podawanie płynów..

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Moja żona korzysta z urządzeń Biomag ze względu na cukrzycę i częste bóle nóg. Córka z kolei przy dolegliwościach związanych z astmą i migrenami. Korzystamy z nich codziennie.

Dušan Bača, Levice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych