Moczenie u dzieci (enureza)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka moczenia u dzieci: większość moczących się dzieci ma prawidłowo działający pęcherz moczowy i normalny przebieg snu, ale nie obudzi się, kiedy pęcherz moczowy się napełni i dojdzie do moczenia. Podstawowa patofizjologia enurezy obejmuje – funkcje pęcherza moczowego, sen, produkcję moczu, predyspozycje genetyczne.

Enureza występuje częściej u chłopców niż u dziewcząt. Leczenie antydiuretyczne prowadzi do spowolnienia produkcji moczu w nocy i może pomóc rozwiązać problem. Moczenie nocne może wywołać problemy psychologiczne.

Wykorzystanie magnetoterapii

Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości jest zalecana w tym przypadku jako terapia uzupełniająca (działanie przeciwzapalne, rozluźniające mięśnie), ale nie ma możliwości uwzględnienia wszystkich czynników (wyraźne nastawienie psychiczne, predyspozycje genetyczne itp.). Zaleca się aplikować w ciągu dnia na obszar kręgosłupa lędźwiowego i pęcherza moczowego, codziennie i długofalowo. Zapobiegać zakażeniom, powstrzymywanie się od picia głównie przed snem, ustalenie stałego rytmu snu i inne zalecenia pediatry.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czym świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Miałam problemy z pęcherzem, więc zaczęłam robić aplikacje 3 razy dziennie. Obecnie korzystam z niego zapobiegawczo 2 razy dziennie. Jestem zadowolona.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Aplikacje magnetoterapii

Moczącym się dzieciom aplikujemy częstotliwości rozluźniające i wazodylatacyjne 10-14 Hz oraz 2-25 Hz na obszar kręgosłupa lędźwiowego i pęcherza moczowego.

Możesz leczyć te choroby

  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  • Zapalenie prostaty
  • Stan po żółtaczce
  • Regeneracja wątroby
  • Zgaga

Magnetoterapia a moczenie u dzieci. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na moczenie u dzieci? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych