Moczenie nocne u dzieci

Edytor: | 18. stycznia 2021

Czy twoje dziecko ma ponad 5 lat i nadal moczy łóżko? Nie należy stresować ani karać dziecka, a udać się do lekarza specjalisty, który zbada je i wybierze odpowiednie środki, aby jak najszybciej pozbyć się problemu.

Pomočování u dětí - popis enurézy
Zdjęcie: Moczenie nocne u dzieci

Twoje dziecko cierpi na moczenie nocne?

Chcesz się pozbyć problemu?

Moczenie nocne u dzieci – opis i przyczyny

Terminem moczenia nocnego (łac. enuresis nucturna) określamy mimowolne oddawanie moczu w nocy u dzieci w wieku powyżej 5 lat.  Większość dzieci, które dotyka ten problem, ma normalnie funkcjonujący pęcherz moczowy i prawidłowy wzorzec snu, ale nie budzą się gdy pęcherz się wypełnia, i dochodzi do oddawania moczu.

Tak zwane pierwotne moczenie nocne dotyczy dzieci, którym nigdy nie udało się przespać całej nocy bez oddania moczu.

Wtórne moczenie nocne występuje u dzieci, u których problem ten powtórzył się po długim okresie suchych nocy (przynajmniej pół roku). Jego przyczyna często bywa psychologiczna (rozwód rodziców, śmierć w rodzinie itp.).

Moczenie nocne częściej dotyka chłopców niż dziewczynki. Pojawia się też u 1% osób dorosłych.

Przyczyną może być zwiększona produkcja moczu podczas snu, zmniejszona pojemność pęcherza moczowego, trudności w przełączaniu się między snem a czuwaniem lub predyspozycje genetyczne.

Moczenie nocne jest czynnikiem stresującym, może powodować problemy psychologiczne, wykluczenie społeczne lub obniżone poczucie własnej wartości.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na moczenie nocne, zalecamy wizytę u lekarza. Wyeliminuje on wszelkie poważniejsze uszkodzenia dróg moczowych i poprzez odpowiednio dobrane leczenie przyspieszy ustąpienie dolegliwości.

Leczenie moczenia nocnego u dzieci – pozbądź się kłopotu

Leczenie jest czasochłonne oraz wymaga cierpliwego podejścia od całej rodziny.

Polega na wprowadzaniu odpowiednich środków zapobiegawczych a mianowicie na rozłożeniu spożycia płynów w ciągu dnia i ograniczeniu ich wieczorem. Ważny jest również regularny sen i oddawanie moczu tuż przed pójściem spać.

Szybki efekt przynosi lek obniżający produkcje moczu w nocy (desmopresyna).

Innym rozwiązaniem jest użycie alarmu wybudzeniowego, który włączy się i obudzi dziecko podczas oddawania moczu.

Terapię pulsacyjną Biomag 3D można stosować jako dopełnienie leczenia przy moczeniu nocnym u dzieci. Jej celem jest wsparcie leczenia poprzez efekt przeciwzapalny i miorelaksacyjny.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Stopurin – ekstrakt chmielu zwyczajnego, który wspomaga dzieci w nauce kontroli potrzeby oddawania moczu, lub w pozbyciu się moczenia podczas snu (działa poprzez aromatyczne opary produktu).
 • Nietrzymanie moczu – stan, w którym następuje mimowolne oddawanie moczu podczas czuwania.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Korzyści płynące z terapii pulsacyjnej w przypadku moczenia nocnego.

 • Wykazuje działanie przeciwzapalne.
 • Wpływa na rozluźnienie mięśni.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Wiele badań potwierdza pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na moczenie nocne u dzieci. Przykładem może być badanie kliniczne przeprowadzone w Instytucie Urologicznym w Seulu potwierdzające, że ​​terapia pulsacyjna (PEMF) może zarówno zmniejszyć częstotliwość wypróżnień, jak i zwiększyć pojemność pęcherza. Publikacja potwierdza, że terapia pulsacyjna 3D Biomag może wspomóc leczenie moczenia nocnego.  Więcej o badaniu naukowym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czym świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Miałam problemy z pęcherzem, więc zaczęłam robić aplikacje 3 razy dziennie. Obecnie korzystam z niego zapobiegawczo 2 razy dziennie. Jestem zadowolona.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych