Mononukleoza

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka mononukleozy zakaźnej: mononukleoza jest wywoływana przez wirus Epstiena-Barra. Prowadzi do zmęczenia, gorączki, bólu gardła, zajmuje migdały i powoduje powiększenie węzłów chłonnych. Dlatego bywa często mylona z anginą. Diagnozę potwierdza badanie serologiczne. Wirus atakuje narządy miąższowe (wątrobę) podobnie jak w przypadku żółtaczki typu B i C oraz obowiązują tu podobne schematy. Najczęściej mononukleoza dotyczy dzieci i młodzieży, ale u osób starszych występuje o wiele wyższe ryzyko wystąpienia powikłań (zespół zmęczenia, uszkodzenie wątroby, zaburzenia neurologiczne). Leczenie podstawowe ma charakter objawowy, przeciwgorączkowy, oszczędny tryb życia, dieta oszczędzająca wątrobę. Najlepszą profilaktykę stanowi szczepienie w odpowiednim czasie, zwłaszcza dzieci.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku mononukleozy zakaźnej polecamy zastosowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag w rekonwalescencji i w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia powikłań choroby. Na obszar wątroby aplikujemy płaskim aplikatorem częstotliwości stymulacyjne 60-81 Hz w celu wsparcia regeneracji.

Magnetoterapia a mononukleoza zakaźna. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w mononukleozie zakaźnej? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych