Neurodegeneracyjna choroba mózgu, rdzenia kręgowego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka neurodegeneracyjnej choroby mózgu, rdzenia kręgowego: chodzi o szereg schorzeń, w kórych dochodzi do uszkodzenia i zaniku neuronów przy jednoczesnym braku stanów zapalnych, zatruć lub problemów metabolicznych.

Należą do nich: neurodegeneracyjne choroby dotykające korę mózgową (choroba Alzheimera, choroba Picka), neurodegeneracyjne choroby upośledzające przede wszystkim układ piramidowy (choroba Huntingtona, choroba Parkinsona), neurodegeneracyjne choroby móżdżku, neurodegeneracyjne choroby rdzenia kręgowego (amiotroficzna lateralna skleroza, bezład Friedreicha, postępujący zanik mięśni u dorosłych, neuropatia motoryczna i sensoryczna, atrofia mięśni).

Neurodegeneracyjna choroba mózgu, ew. rdzenia kręgowego pojawia się często u kilku członków rodziny, gdzie następuje upośledzenie jednego lub większej liczby układów funkcjonalnych i morfologicznych.

Stosowanie magnetoterapii

Do leczenia uzupełniającego neurodegeneracyjnej choroby mózgu, ew. rdzenia kręgowego należy również rehabilitacja, w której ramach można zastosować pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości, która poprzez rozszerzenie naczyń i działanie przeciwzapalne poprawia dopływ tlenu i składników odżywczych do centralnego układu nerwowego. Przyczynia się do spowolnienia postępu choroby i stabilizacji stanu zdrowia. Wyższe częstotliwości stymulacyjne prowadzą bezpośrednio do stymulacji aktywności nerwowej.

Doświadczenie pacjenta

Moja pacjentka cierpi na chorobę Parkinsona. Codziennie stosujemy masaż refleksyjny i aplikacje Biomag. Obecnie obserwujemy wyraźną poprawę - łatwiej jej się poruszać. Widać też poprawę psychiczną.

Dagmar Leneková, Bratislava

Z urządzenia Biomag korzystamy na artrozę, złamania, reumatyczne i degeneratywne stany ostre.

Medexim, Piešťany

Aplikacje magnetoterapii

Codzienne programy w zakresie 2-25 i 50-81 Hz o działaniu wazodylatacyjnym i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na obszar kręgosłupa.

Możesz leczyć te choroby

  • Paradontoza
  • Bóle kręgosłupa szyjnego
  • Szumy uszne
  • Stany po udarze mózgu
  • Lekka dysfunkcja mózgowa
  • Migreny

Magnetoterapia  a neurodegeneracyjna choroba mózgu, rdzenia kręgowego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na neurodegeneracyjną chorobę mózgu, rdzenia kręgowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych