Choroby neurodegeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego

Edytor: | 27. listopada 2020

Zaobserwowałeś problemy z myślami lub mową? Zaczynasz mieć problemy z orientacją lub poruszaniem się? Możesz cierpieć na jedną z neurodegeneracyjnych chorób mózgu lub rdzenia kręgowego. Początek tych chorób jest często bardzo powolny i dlatego trudny do wykrycia. Jednak dla skuteczności przyszłego leczenia ważne jest, aby nie opóźniać wizyty u lekarza.

Degenerativní onemocnění mozku, míchy - popis
Zdjęcie: Choroby neurodegeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego

Cierpisz na chorobę neurodegeneracyjną i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Choroby neurodegeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego – opis i przyczyny

Jest to szeroki zakres uszkodzeń degeneracyjnych ośrodkowego układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenie i zaniku neuronów przy jednoczesnym braku pochodzenia zapalnego, toksycznego ani metabolicznego.

Choroby te występują w wieku dorosłym, głównie w wieku podeszłym i starczym. Często mówimy o „przedwczesnym starzeniu się”.

Chorobie mogą towarzyszyć różne objawy. Symptomem wielu z nich jest demencja.  Innymi wspólnymi cechami są powolny, pełzający często postępujący przez wiele lat przebieg i częste obciążenia rodzinne.

Zalicza się do tej grupy choroby degeneratywne, które atakują głównie korę mózgową.  Najczęstszą jest choroba Alzheimera, powodująca nieodwracalne zmiany w mózgu i osłabienie funkcji poznawczych (myślenie, pamięć, osąd). Podobną w przebiegu jest choroba Picka, ale dotyczy głównie przedniej części mózgu, która jest odpowiedzialna za zachowanie i niektóre cechy osobowości.  Może objawiać się m. in. niewłaściwym zachowaniem, lekceważeniem wyglądu zewnętrznego itp.

Wyróżniamy również choroby degeneratywne dotykające głównie układ pozapiramidowy, czyli zaburzenia ruchu spowodowane przede wszystkim nieprawidłowościami zwojów podstawnych i ich wzajemnych połączeń. Przykładami są choroba Huntingtona oraz choroba i zespół Parkinsona..

Do powyższej grupy zaliczamy także choroby neurodegeneracyjne móżdżku i choroby zwyrodnieniowe rdzenia kręgowego, takie jak stwardnienie zanikowe boczne (przedwczesna utrata komórek nerwowych kontrolujących aktywność mięśni) lub młodzieńczy rdzeniowy zanik mięśni (choroba wrodzona, w której następuje stopniowa utrata mięśni, a tym samym zdolności poruszania się).

Choroby neurodegeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego – leczenie

Ponieważ w większości przypadków przyczyna tych schorzeń jest nieznana, podstawą leczenia jest dobór takiej terapii, która ma na celu złagodzenie przebiegu choroby, a tym samym dalsze przedłużenie jakości życia pacjentów.

W tym celu można zdecydować się na leczenie farmakologiczne lub procedury niefarmakologiczne, które obejmują rehabilitację i ćwiczenia.

W ramach opieki rehabilitacyjnej znaczące efekty przynosi terapia pulsacyjna 3D marki Biomag. Dzięki działaniu wazodylatacyjnemu i przeciwzapalnemu poprawia zaopatrzenie ośrodkowego układu nerwowego w składniki odżywcze i tlen oraz przyczynia się do spowolnienia postępu choroby i stabilizacji stanu zdrowia.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Neuron – komórka nerwowa, podstawowy budulec i jednostka funkcjonalna układu nerwowego.
 • Neurologia – dziedzina medycyny zajmująca się badaniem, diagnostyką i niechirurgicznym leczeniem chorób układu nerwowego mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów i mięśni.
 • Zwoje podstawne – jądra istoty szarej w okolicy móżdżku, należą do układu pozapiramidowego i biorą udział w koordynacji ruchów.
 • Choroba Huntingtona – dziedziczna choroba neurodegeneracyjna mózgu objawiająca się nieskoordynowanymi, gwałtownymi ruchami ciała i utratą funkcji poznawczych (pamięci).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Zalety terapii pulsacyjnej w przypadku chorób neurodegeneracyjnych?

 • Działa przeciwzapalnie.
 • Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia efekty działania terapii pulsacyjnej 3D marku Biomag w przypadku chorób neurodegeneracyjnych polegają na rozszerzaniu światła naczyń krwionośnych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Moja pacjentka cierpi na chorobę Parkinsona. Codziennie stosujemy masaż refleksyjny i aplikacje Biomag. Obecnie obserwujemy wyraźną poprawę - łatwiej jej się poruszać. Widać też poprawę psychiczną.

Dagmar Leneková, Bratislava

Z urządzenia Biomag korzystamy na artrozę, złamania, reumatyczne i degeneratywne stany ostre.

Medexim, Piešťany

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych