Nieskuteczna farmakoterapia w leczeniu prostaty – alternatywa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Alternatywa dla nieskutecznej farmakoterapii w przypadku przewlekłego zapalenia prostaty i przewlekłych zespołów bólowych miednicy. Farmakoterapia została zastąpiona magnetoterapią pulsacyjną o niskiej częstotliwości. Eksperyment przeprowadził na 46 pacjentach zespół badawczy T. H. Kima (2013).

Leki przeciwzapalne i antybiotyki nie zawsze odnoszą pożądany skutek w przypadku zapalenia prostaty lub zespołów bólowych miednicy. Ich użycie jest też często nie do końca uzasadnione.

Powód występowania tego typu bólu nie jest do końca znany. U wielu mężczyzn w dużej mierze przyczyniają się do niego skurcze przepony miednicy. Dlatego autorzy omawianego opracowania zdecydowali się przetestować działanie przeciwbólowe i gojące pulsującego pola magnetycznego na 46 mężczyznach cierpiących na wyżej wspomniane schorzenia, by znaleźć alternatywę dla farmakologii.

Pacjenci zostali poddani 12 półgodzinnym aplikacjom przez okres 6 tygodni. W pierwszych 15 minutach pole było ustawione na 10 Hz a następnie na 50 Hz. Ocena efektów przebiegła bezpośrednio po zakończeniu terapii a następnie po 12 i 24 tygodniach.

U wszystkich pacjentów odnotowano złagodzenie bólu nie tylko bezpośrednio po zakończeniu terapii, ale również po 24 tygodniach. Zaobserwowano natychmiastową poprawę stanu, która utrzymywała się przez cały okres trwania eksperymentu.

Magnetoterapia pulsacyjna ma zatem w leczeniu przewlekłego zapalenia prostaty i zespołów bólowych miednicy jednoznacznie długotrwałe, pozytywne efekty prowadzące do złagodzenia bólu i zmniejszenia problemów z drogami moczowymi.

Źródło: Kim, T. H. et al. (2013) The efficacy of extracorporeal magnetic stimulation for treatment of chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome patients who do not respond to pharmacotherapy. Urology. [Online] 82 (4), 894–898.

Skuteczność stymulacji zewnętrznej polem magnetycznym w leczeniu przewlekłego zapalenia prostaty/zespołów bólowych miednicy u pacjentów niereagujących na farmakoterapię / The efficacy of extracorporeal magnetic stimulation for treatment of chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome patients who do not respond to pharmacotherapy 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23958510 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)