Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)

Edytor: | 2. lipca 2019

W celu określenia terapii wykorzystującej impulsy elektromagnetyczne używa się określenia magnetoterapia pulsacyjna. Możemy się też spotkać z określeniem terapia elektromagnetyczna lub terapia indukcyjna. W języku angielskim określa się ją jako PEMF. Podstawową zasadą jej działania jest generowanie impulsów elektromagnetycznych.

Impulsy te przenikają przez ubranie i ludzkie tkanki aż do miejsca aplikacji. Charakteryzują się określonymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), tak by magnetoterapia mogła oddziaływać na konkretne problemy zdrowotne.

Jakich efektów, oddziaływania i właściwości możemy się spodziewać? Jak uzyskać najlepsze efekty? Na te i inne pytania odpowiedzą poniższe treści. Podpowiedzą również, jak wybrać dobrej jakości urządzenia i co warto wiedzieć przed pierwszą aplikacją.Podstawowe oddziaływanie - zasada działania

Oddziaływanie magnetoterapii możemy podzielić na kilka podstawowych obszarów. Są one kluczowe dla powodzenia terapii.
Pokaż więcej

Efekty magnetoterapii

Magnetoterapia wpływa na szereg problemów zdrowotnych. Jest aplikowana na różne części ciała i korzysta z niej kilka obszarów medycyny.
Pokaż więcej

Liczba aplikacji

By osiągnąć oczekiwane efekty należy bezwzględnie przeprowadzić minimalną liczbę aplikacji i utrzymać ich regularność.
Pokaż więcej

Urządzenia do magnetoterapii

Urządzenia dostępne na rynku charakteryzują się różnymi parametrami, co wpływa na spektrum ich oddziaływania.
Pokaż więcej

Więcej informacji. Przejrzyste informacje na temat poszczególnych zagadnień.

Wśród informacji znajduje się również opis polecanych aplikatorów i ich wyposażenia. Ważne informacje stanowią zasady bezpiecznej obsługi oraz przeciwwskazania do stosowania terapii magnetycznej. Dowiecie się, jak ustawić parametry impulsów elektromagnetycznych. Znajdziecie również artykuł o historii metody oraz spis literatury źródłowej.
Programy i wyposażenie urządzeń

Urządzenia Biomag są wyposażone w różnego rodzaju końcówki o zróżnicowanej mocy. Każdy model ma również inną liczbę zapisanych programów, przeznaczonych do leczenia różnych dolegliwości.

Pokaż więcej

Zestawienie efektów

Urządzenia do magnetoterapii pulsacyjnej generują szerokie spektrum częstotliwości. Tabela rezultatów zawiera zestawienie najczęstszych efektów terapeutycznych wywoływanych przez poszczególne częstotliwości.

Pokaż więcej

Pole magnetyczne Ziemi

Planeta Ziemia wytwarza pole magnetyczne. Reaguje na nie każdy żywy organizm. Magnetosfera chroni również powierzchnię planety przez promieniowaniem kosmicznym.

Pokaż więcej

Zbyt sile pole magnetyczne

Bardzo sile pole magnetyczne może być nie tylko ryzykowne, ale wręcz szkodliwe. Zazwyczaj nie spotkamy się z tak silnym oddziaływaniem, ale pewnych miejsc i sytuacji należy unikać.

Pokaż więcej

Historia

Magnetoterapia pulsacyjna posiada stosunkowo długą historię. Wzięła swój początek w szerokim wachlarzu eksperymentalnych i praktycznych metod, które stosowano z różnym powodzeniem.

Pokaż więcej

Literatura fachowa na świecie

By dowiedzieć się więcej, oprócz literatury źródłowej w języku czeskim, można sięgnąć po literaturę światową.

Pokaż więcej

Literatura fachowa w Republice Czeskiej

Kolejnym źródłem informacji może być lista publikacji dostępnych w języku czeskim.

Pokaż więcej

Komunikat

Magnetoterapia pulsacyjna to uznana metoda utrzymywania dobrego stanu zdrowia. Pomaga łagodzić ból, wzmaga przemianę materii, wzmacnia system odpornościowy i regenerację organizmu.

Pokaż więcej

Wybór aplikatorów

Aplikatory dzielimy na trzy podstawowe typy: solenoid, płaskie i miejscowe, Podział wynika z obszaru oddziaływania – w głąb, na większym obszarze lub miejscowo. Do bardzo popularnych należy aplikator COMBI z technologią 3D.

Pokaż więcej

Kształt impulsów, intensywność i falowanie

Częstotliwość jest ważnym parametrem magnetoterapii pulsacyjnej. Podobnie jak kształt impulsów, intensywność i falowanie. Jeśli umożliwia to urządzenie, bardziej doświadczeni użytkownicy mogą je ustawiać i kontrolować.

Pokaż więcej

Polaryzacja i częstotliwość impulsów

Każde pole elektromagnetyczne ma swoją określoną biegunowość. Impulsy mają swoją określoną częstotliwość. Te i inne parametry warunkują np. właściwości bardziej stymulujące lub wręcz odwrotnie – łagodzące.

Pokaż więcej

Przeciwwskazania i zasady

Przeciwwskazania do magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna to bardzo bezpieczna metoda leczenia i rehabilitacji. Niemniej jednak istnieją przeciwwskazania do tej metody. Przed aplikacją należy również zapoznać się z zasadami bezpiecznej obsługi urządzeń i aplikatorów.

Pokaż więcej

Ceny

Wybór konkretnej terapii, urządzeń i aplikatorów jest bardzo złożony. Prosimy o kontakt z naszym konsultantem, który pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Pokaż więcej