W programie INDIVIDUAL dla poszczególnych częstotliwości i natężeń podano kształt impulsu. Ostry kształt impulsu działa stymulująco (IGŁA, TROJKĄT), inne kształty (OWAL, PROSTOKĄT) mają działanie przeciwbólowe i łagodzą skurcze. Modulacja częstotliwości w trzyminutowych sekwencjach wywołuje płynne działanie pożądanego efektu. Modulacja częstotliwości po impulsie bardziej skłania organizm do reakcji. Dobrze jest zwrócić na to uwagę przy doborze.

W niniejszej instrukcji przede wszystkim podajemy i zalecamy zakres częstotliwości programu od 1 do 81 Hz. Częstotliwości powyżej 81 Hz (przeznaczone do specjalnych aplikacji) stosowane są w przypadku niektórych typów dolegliwości, np. oparzeń, trudno gojących się złamań i stawów rzekomych. Jeżeli przyczyna miejscowego bólu znajduje się w innym miejscu, zaleca się aplikację pulsacyjnego pola magnetycznego przy użyciu dwóch aplikatorów na oba miejsca jednocześnie.

Indywidualne działanie i stosowanie magnetoterapii należy oceniać według konkretnego stanu i reakcji poszczególnych pacjentów. W przypadku nieoczekiwanych reakcji należy przerwać aplikację! Kontynuacja może nastąpić po kontroli lekarza specjalisty na podstawie jego ustaleń.

Jeżeli magnetoterapia wchodzi w skład terapii zaburzeń ortopedycznych i podobnych, u niektórych osób może wystąpić przejściowy wzrost wrażliwości. Jest to tzw. „syndrom uzdrowiskowy”, po którym często dochodzi do wyraźnej poprawy stanu. Nie należy przerywać aplikacji, ale na około 2 do 5 dni zmniejszyć natężenie aplikacji.

Kształt impulsów, intensywność pola i nakładanie się częstotliwości. Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię kształt impulsów, intensywność pola i nakładanie się częstotliwości? Chcesz dowiedzieć się więcej, jak magnetoterapia Biomag może pomóc Tobie? Zwróć się do nas. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych