Programy i akcesoria do aparatów do magnetoterapii marki Biomag®

Edytor: | 25. czerwca 2019

Urządzenia Biomag są wyposażone w różnego rodzaju końcówki o zróżnicowanej mocy. Każdy model ma również inną liczbę zapisanych programów, przeznaczonych do leczenia różnych dolegliwości.

Urządzenia marki BIOMAG do roku 1999
Oprogramowanie urządzeń BIOMAG rozwijało się zawsze w zgodzie z najnowszymi badaniami na temat efektów oddziaływania pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Poszczególne typy aparatów zawierają całą skalę niskofrekwencyjnych programów. Urządzenia marki BIOMAG rozpoczęto produkować w Czechach w roku 1989 a z biegiem lat ich poszczególne typy (BIOMAG 89, BIOMAG 9201, BIOMAG MINI, BIOMAG DUO, BIOMAG QATRO, BIOMAG FAMILY) stały się ważnym elementem opieki medycznej w sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych i innych zakładach opieki zdrowotnej.

Urządzenie BIOMAG nowej generacji
BIOMAG LUNA, BIOMAG LAGUNA oraz BIOMAG LITUS korzystają z nowych, jeszcze bardziej zaawansowanych technologii. Są to nowoczesne, jeszcze mobilniejsze aparaty i wysokiej jakości aplikatory, które jako całość służą do aplikacji magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w zakresach od 1 do 81 Hz (które mają pozytywny, regeneracyjny wpływ na ludzki organizm, wspierają także system odpornościowy). Nowe urządzenia marki BIOMAG korzystają ze sprawdzonych programów i zakresów częstotliwości; lepsze efekty osiągają również dzięki nowocześniejszym kształtom impulsów, zwłaszcza ich wstępującej i zstępującej krawędzi. Programy dzielą się na dwie grupy: rehabilitacyjne i specjalne.

Wszystkie urządzenia nowej generacji zawierają mikroprocesory, wyświetlacz i są w pełni zautomatyzowane. Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Wszystkie funkcje, łącznie z awaryjnymi, są sygnalizowane. Niektóre funkcje posiadają również sygnalizację dźwiękową. Aparaty generują impulsy jednobiegunowe, dlatego umożliwiają określanie północnej i południowej biegunowości aplikatorów. Posiadają regulację czasu i natężenia aplikacji oraz stosunkowo dużą do swoich małych rozmiarów moc, która gwarantuje dostateczną indukcję pola magnetycznego w aplikatorach. Urządzenie BIOMAG LUNA z jednym wyjściem na aplikator zastąpiliśmy nowym, dwuwyjściowym aparatem.

Urządzenie Biomag® Laguna należy do najczęściej wykorzystywanych aparatów do magnetoterapii. Posiada dwa wyjścia na aplikatory, w wersji REHAB 15 programów w zakresie częstotliwości 1 do 25 Hz, w wersji SPECIAL (przeznaczonym przede wszystkim dla gabinetów) 21 programów w zakresie częstotliwości 1 do 81 Hz. Takie wyposażenie okazało się być najbardziej odpowiednie dla wielu różnych aplikacji pulsującego pola. Aparat ma dodatkowo funkcję ustawienia czasu aplikacji oraz intensywności pola magnetycznego. Przycisk TEST umożliwia wypróbowanie wszystkich funkcji aparatu przed rozpoczęciem aplikacji.

Aparat Biomag® Litus oferuje aż 4 wyjścia na aplikatory, funkcje pamięci i regulacji mocy oraz wysoki komfort i łatwość obsługi.

Wszystkie urządzenia z nowej serii Biomag® zostały zaprojektowane jako przenośne, by umożliwiały leczenie nie tylko w gabinetach i ambulatoriach, ale również u pacjenta, w warunkach domowych.

By uzyskać informacje o najnowszych urządzeniach Biomag, kliknij tutaj.