Wybór i sposób korzystania z aplikatorów. Fragment książki „Zdrowie i magnetoterapia marki Biomag“.

Edytor: | 25. czerwca 2019

Aplikatory dzielimy na trzy podstawowe typy: solenoid, płaskie i miejscowe, Podział wynika z obszaru oddziaływania – w głąb, na większym obszarze lub miejscowo. Do bardzo popularnych należy aplikator COMBI z technologią 3D.

Z aplikatorów, które pozostają do dyspozycji w ofercie (patrz poniżej), należy każdorazowo wybrać ten, który najbardziej odpowiada danemu celowi terapeutycznemu i przyłożyć go jak najbliżej powierzchni leczonej części ciała. Niektóre aplikatory umożliwiają przymocowanie ich do chorej części ciała za pomocą elastycznego pasa. Zaleca się skorzystanie z tej możliwości, ponieważ dokładne umieszczenie aplikatora zwiększy skuteczność aplikacji (w przypadku solenoidów, które wytwarzają przestrzenne pulsujące pole magnetyczne, wystarczy, by leczona część ciała znalazła się wewnątrz solenoidu).

Sposób korzystania z aplikatorów

Podczas oceny stosowności użycia poszczególnych aplikatorów należy skoncentrować się na tym, by był umieszczony na ciele wygodnie, jak najbliżej docelowego miejsca aplikacji. Należy uwzględnić również to, czy leczenie ma być głębokie (SOLENOID), czy wystarczy użyć aplikatora płaskiego.

Orientacyjny plan aplikacji pola magnetycznego

Poniższy opis dotyczy doboru częstotliwości oraz innych parametrów pola elektromagnetycznego w zależności od efektów leczniczych. W wypadku indywidualnego doboru aplikacji. Efekty lecznicze przedstawiono na str.28 – 30. W celu prostego ustawienia można również wykorzystać wybór wcześniej ustawionych parametrów dla poszczególnych programów (str. 7 -12).

Aplikacje magnetoterapii a przyczyna dolegliwości

Koniecznym warunkiem do właściwej aplikacji jest znajomość przyczyny schorzenia. Zgodnie z nią należy wybrać częstotliwość związaną z wymaganym efektem. Aby korzystnie wpłynąć na wiele stanów zdrowotnych i schorzeń, należy odpowiednio wywołać większą liczbę efektów stopniowo lub naprzemiennie. Na przykład w przypadku schorzeń z silnymi bólami najpierw należy zastosować częstotliwość wywołującą efekt analgetyczny, a po ustąpieniu ostrych bólów można przejść na częstotliwości wywołujące efekt gojący lub inny pożądany skutek.

Wybór i sposób korzystania z aplikatorów do magnetoterapii. Zadaj pytanie!

Zainteresował Cię sposób korzystania z aplikatorów do pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości (magnetoterapii)? Chcesz dowiedzieć się więcej, jak magnetoterapia Biomag może pomóc Tobie? Zwróć się do nas. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania.