Ocena efektów leczenia uporczywego bólu neuropatycznego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Ocena efektów leczenia uporczywego bólu neuropatycznego za pomocą dziewięciu godzin aplikacji pulsującego pola elektromagnetycznego o częstotliwości 30 Hz i mocy 2 mT była przedmiotem badania klinicznego (Weintraub et al., 2004), w którym wzięło udział 24 pacjentów.

Skuteczność magnetoterapii była oceniana na podstawie poziomu bólu u każdego z pacjentów na początku i po zakończeniu aplikacji oraz 30 dni po całkowitym zakończeniu leczenia.

Ponad 67% pacjentów przyznało wyraźną poprawę stanu po zakończeniu wszystkich 9 aplikacji. U ponad 50% pacjentów odnotowano złagodzenie bólu o co najmniej 20% bezpośrednio po zakończeniu oraz o 39% po 30 dniach od zakończenia.

Rezultaty badania wskazały jednocześnie na fakt, że największą ulgę w bólu odczuli pacjenci, którzy mieli najrozleglejsze symptomy bólu neuropatycznego.

U pacjentów z łagodnymi objawami efekt aplikacji pola magnetycznego o częstotliwości 30 Hz i mocy 2 mT nie musi się pojawić.

Magnetoterapia pulsacyjna jest więc bardzo skuteczna w leczeniu intensywnego bólu neuropatycznego.

Źródło: Weintraub, M. & Cole, S. (2004) Pulsed magnetic field therapy in refractory neuropathic pain secondary to peripheral neuropathy: Electrodiagnostic parameters – Pilot study. Neurorehabilitation And Neural Repair, 18(1), 42-46.

Terapia pulsującym polem magnetycznym w przewlekłym bólu będącym wynikiem neuropatii peryferyjnej – badanie pilotażowe / Pulsed magnetic field therapy in refractory neuropathic pain secondary to peripheral neuropathy: Electrodiagnostic parametrs – pilot study
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15035963

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Polineuropatia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)