Grupa 60 pacjentów cierpiąca na łokieć tenisisty wzięła udział w badaniu klinicznym, podczas którego poddała się łącznie 15 trzydziestominutowym aplikacjom magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 4.6 Hz i 25 Hz i mocy 6 mT. Efekty terapii oceniano w porównaniu z grupą kontrolną, którą poddano “ślepym aplikacjom” magnetoterapii oraz grupą leczoną maściami kortykoidowymi.
Osoby cierpiące na łokieć tenisisty często opieszale powracają do codziennej aktywności ruchowej. Z tego względu badanie skupiające się na efektywności magnetoterapii w przypadku tego schorzenia jest wyjątkowo cenne.
Poziom bólu oceniano w stanie spoczynku, przy wysiłku, w nocy, przy zginaniu nadgarstka oraz podczas rotacji przedramienia. Testy przeprowadzano za pomocą ciśnieniomierza u wszystkich pacjentów przed rozpoczęciem terapii, po zakończeniu oraz po kolejnych trzech miesiącach po zakończeniu terapii.
Ból odczuwany podczas wysiłku i zginania nadgarstka obniżył się wyraźnie w grupie poddanej magnetoterrapii pulsacyjnej. Wyniki badania potwierdziły, że stosowanie magnetoterapii pulsacyjnej szybciej obniża poziom bólu, którego źródłem jest tzw. łokieć tenisisty (również łokieć golfisty).
Źródło: Uzunca, K. et al. (2007) Effectiveness of pulsed electromagnetic field therapy in lateral epicondylitis. Clinical Rheumatology. [Online] 26 (1), 69–74.
Oddziaływanie magnetoterapii pulsacyjnej na łokieć tenisisty / Effectivenes of pulsed electromagnetic field therapy in lateral epicondylitis
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16633709
Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.
Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.
Powiązana diagnoza: Łokieć tenisisty
Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)