Ograniczenie ubytków masy kostnej

Edytor: | 2. stycznia 2019

Ograniczenie ubytków masy kostnej poprzez aplikacje pulsującego pola elektromagnetycznego (8 Hz, 2,4 mT) oraz powiązane z nim mechanizmy zostały poddane analizie na modelu zwierzęcym w badaniu klinicznym Jing et al., 2011. Eksperyment miał na celu sprawdzenie możliwości wykorzystania magnetoterapii pulsacyjnej w leczeniu osteopenii.

Opublikowane wyniki eksperymentu potwierdziły, że pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości poprawia jakość i gęstość kości.

Magnetoterapia zatrzymuje również pogarszanie się stanu mikroarchitektury i twardości tkanki kostnej; może również ten proces odwrócić. Osteopenia jest między innymi uważana za wstęp do osteoporozy.

Magnetoterapia pulsacyjna jest z tego względu polecana w leczeniu osteopenii cukrzycowej, ale również jako profilaktyka osteoporozy i ubytków masy kostnej.

Źródło: Jing, D. et al. (2011) The preventive effects of pulsed electromagnetic fields on diabetic bone loss in streptozotocin-treated rats. Osteoporosis International, 22(6), 1885-1895.

Działanie profilaktyczne pulsującego pola elektromagnetycznego w ubytkach masy kostnej u szczurów z cukrzycą, wywołaną streptozotocyną / The preventive effects of pulsed electromagnetic fields on diabetic bone loss in streptozotocin-treated rats

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20976595

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Osteoporoza

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)