Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka sztucznego stawu biodrowego: sztuczny staw biodrowy to całkowite zastąpienie stawu uszkodzonego zużyciem lub urazemstawem sztucznym. Protezy są najczęściej połączeniem metalu i tworzyw sztucznych. Pierwsze sztuczne stawy biodrowe zostały zastosowane w latach 50. Najczęściej wszczepia się protezy stawów biodrowych. O połowę rzadziej sztuczne stawy kolanowe. Opracowuje się również protezy innych stawów – ramieniowego, łokciowego, skokowego, a także stawów palców. Wskazanie do operacji i implantacji sztucznego stawu stanowi IV stopień zużycia stawu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag jest wskazana przed operacją, ponieważ poprawia witalność tkanek, a po operacji w celu przyspieszenia gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto znajduje zastosowanie również przy rozluźnianiu endoprotez w celu poprawy stanu tkanki kostnej i umocnienia protezy. Podobnie jest zalecana w przypadku wszystkich złamań, w których użyto metalowego materiału łączącego – śrub, płytek itp. Nie dochodzi tu do efektu cieplnego, do przesunięcia się implantów i niepożądanego działania na eksponowane tkanki.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to metoda rehabilitacyjna, którą można w pełni stosować również w przypadku endoprotezy metalowej.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Aplikacje magnetoterapii

Przed i po operacji stawu biodrowego polecamy w przypadku przygotowania do operacji stosowanie na zmianę częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz i gojące 10-50 Hz, a po operacji aplikujemy przeważnie częstotliwości gojące.

Możesz leczyć te choroby

  • Choroba niedokrwienna kończyn
  • Artrozy stawów biodrowych
  • Artroza stawów kolanowych
  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Endoprotezy
  • Bóle fantomowe

Magnetoterapia a operacje stawu biodrowego – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii przed i po operacji stawu biodrowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych