Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Edytor: | 18. stycznia 2021

Czy męczy cię uporczywy ból w biodrze, który nie pozwala spać? Czy utrzymuje się już dłuższy czas a leki nie pomagają? Twój lekarz może zasugerować wymianę stawu na sztuczny.  Dzięki wysokiej jakości opiece rehabilitacyjnej przed i po operacji powrót do czynności dnia codziennego jest możliwy w krótkim czasie po zabiegu.

Operace kyčelního kloubu - popis
Zdjęcie: Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Odczuwasz ból i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Operacja stawu biodrowego – opis i wskazania

Zabieg chirurgiczny wszczepienia protezy stawu biodrowego (endoprotezy) polega na zastąpieniu stawu, dotkniętego zużyciem lub urazem, na sztuczny staw.  Najczęstszym zamiennikiem jest kombinacja metalu i tworzywa sztucznego. Pierwsze sztuczne stawy biodrowe stosowano już w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Najczęściej wszczepiane są protezy stawu biodrowego. Protez stawu kolanowego wszczepia się o około połowę mniej. Coraz częstsze są również wymiany innych stawów – barku, łokcia, kostki, a nawet stawów palców.

Obecnie często stosuje się mało inwazyjną metodę operacji biodra, co oprócz mniejszej blizny oznacza również minimalną utratę krwi, krótszy pobyt w szpitalu i szybszy powrót pacjenta do codziennych zajęć.

Wskazaniem do operacji i implantacji sztucznego stawu jest IV stopień jego zużycia. Interwencja chirurgiczna jest wskazana również wtedy, kiedy leczenie zachowawcze zawodzi.  Chodzi o stan, w którym funkcja zużytego stawu jest znacznie upośledzona lub jest on źródłem bardzo silnego bólu.

Najczęstsze przyczyny operacji to:

 • choroba zwyrodnieniowa stawów,
 • rak kości,
 • złamania,
 • reinplantacje,
 • i inne.

Operacja stawu biodrowego – leczenie przed i po zabiegu

W ciągu kilku dni po operacji, w zależności od decyzji lekarza prowadzącego, zaleca się stopniowe obciążanie stawu.  Przy pomocy kul można wykonywać pierwsze kroki.

Po wypisaniu ze szpitala pacjent jest stopniowo obejmowany opieką rehabilitacyjną. Jej celem jest osiągnięcie możliwości pełnego obciążenia stawu i umożliwienie powrotu do wykonywania czynności dnia codziennego.

Pacjent ma prawo do uzyskania leczenia uzdrowiskowego.  Często może wyjechać do sanatorium bezpośrednio ze szpitala.

Znaczącą rolę w rehabilitacji może odgrywać terapia pulsacyjna Biomag 3D. Jest to metoda, która ma pełne zastosowanie także w przypadku wszczepiania pacjentom materiałów metalowych, takich jak endoprotezy, śruby, szyny, stenty i inne.

Terapia Biomag 3D wskazana jest zarówno przed zabiegiem, w celu poprawienia witalności tkanek, jak i po zabiegu w celu przyspieszenia gojenia i powrotu do pełnej sprawności. Ponadto, stosuje się ją również w przypadkach obluzowywania endoprotez, w celu poprawy stanu tkanki kostnej oraz ustabilizowania stawu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Reinplantacja – termin oznaczający powtórne wszczepienie protezy.
 • Endoproteza – proteza, umieszczana w organizmie człowieka (np. całkowita alloplastyka stawu biodrowego).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania terapii 3D Biomag w przypadku protezy stawu biodrowego?

 • Działa przeciwbólowo.
 • Działa regenerująco na tkankę kostną.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najistotniejsze klinicznie efekty terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów po operacji stawu biodrowego to działanie przeciwbólowe, regeneracyjne i wspierające proces gojenia.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych