Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka sztucznego stawu biodrowego: sztuczny staw biodrowy to całkowite zastąpienie stawu uszkodzonego zużyciem lub urazemstawem sztucznym. Protezy są najczęściej połączeniem metalu i tworzyw sztucznych. Pierwsze sztuczne stawy biodrowe zostały zastosowane w latach 50. Najczęściej wszczepia się protezy stawów biodrowych. O połowę rzadziej sztuczne stawy kolanowe. Opracowuje się również protezy innych stawów – ramieniowego, łokciowego, skokowego, a także stawów palców. Wskazanie do operacji i implantacji sztucznego stawu stanowi IV stopień zużycia stawu.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag jest wskazana przed operacją, ponieważ poprawia witalność tkanek, a po operacji w celu przyspieszenia gojenia i powrotu do pełnej ruchomości. Ponadto znajduje zastosowanie również przy rozluźnianiu endoprotez w celu poprawy stanu tkanki kostnej i umocnienia protezy. Podobnie jest zalecana w przypadku wszystkich złamań, w których użyto metalowego materiału łączącego – śrub, płytek itp. Nie dochodzi tu do efektu cieplnego, do przesunięcia się implantów i niepożądanego działania na eksponowane tkanki.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to metoda rehabilitacyjna, którą można w pełni stosować również w przypadku endoprotezy metalowej.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po TEP obu kolan. Magnetoterapia mi pomaga, przede wszystkim wtedy, kiedy obie nogi kładę na ten większy magnez.

Eva Jánošová, Rumburk

Z urządzenia korzystam do aplikacji na endoprotezy w obu kolanach. Kolana mnie nie bolą, chodzę bez kul.

Marie Řeháčková, Vršce

Jestem po operacji lewego biodra - całkowita endoproteza. Po 3 miesiącach aplikacji magnetoterapii, czyli 6 miesięcy po operacji mogę chodzić bez kul, z pełnym obciążeniem.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Aplikacje magnetoterapii

Przed i po operacji stawu biodrowego polecamy w przypadku przygotowania do operacji stosowanie na zmianę częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz i gojące 10-50 Hz, a po operacji aplikujemy przeważnie częstotliwości gojące.

Możesz leczyć te choroby

  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw
  • Stopa cukrzycowa
  • Endoprotezy
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Artrozy stawów biodrowych

Magnetoterapia a operacje stawu biodrowego – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii przed i po operacji stawu biodrowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych