Osteoartroza (OA, choroba zwyrodnieniowa stawów) a kliniczne efekty działania pulsacyjnym polem elektromagnetycznym

Edytor: | 2. stycznia 2019

Badanie podwójnie ślepe

D. H. Trock, A. J. Bollet, R. H. Dyer Jr., L. P. Fielding, W. K. Miner a R. Markoll, Danbury Hospital, St. Mary´s Hospital, Waterbury, CT, USA

Cel: ocena oddziaływania PEMF na gojenie się starych złamań (powyżej 10 lat). Metody: podwójnie ślepe, randomizowane badanie 27 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, przede wszystkim z osteoartrozą stawu kolanowego.

Pacjentom aplikowano PEMF. Na leczenie składało się 18,5 godziny aplikacji w ciągu miesiąca za pomocą specjalnego urządzenia bezkontaktowego. Obserwacje przeprowadzano na sześciu zmiennych klinicznych na początku, w połowie, na końcu terapii oraz miesiąc po jej zakończeniu. Leczenie zakończyło 25 pacjentów. Wyniki: w grupie aktywnego leczenia wystapiła poprawa od 23 do 61 %, kiedy to u pacjentów leczonych techniką placebo poprawa plasowała się między 2% a 18%. Nie zaobserwowano żadnej toksyczności.

Podsumowanie: obniżenie poziomu bólu i podniesienie efektywności funkcjonowania pacjentów wskazują, że PEMF stanowi efektywny sposób radzenia sobie z symptomami osteoartrozy.

Osteoartroza a kliniczne efekty magnetoterapii. Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii przy zwyrodnieniowym zapalaniu stawów? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami!

Zwróć się do nas! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania magnetoterapii w przypadku osteoartrozy.

Powiązana diagnoza: Zwyrodnienie stawów, artretyzm, osteoartroza

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)