Ostre urazy odcinka szyjnego kręgosłupa a stosowanie pulsacyjnej terapii elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości i niskiej gęstości energii

Edytor: | 2. stycznia 2019

D. F. Nolan, K. Moore, M. Codd, C. Barry, P. O´Connor a R. J. Coughlan, Mater Misericordiae Hospital, Ireland

Standardowe leczenie ostrych urazów odcinka szyjnego kręgosłupa (kołnierz i środki przeciwbólowe) jest często nieskuteczne. W przypadku stosowania pulsacyjnej terapii elektromagnetycznej (PEMF) stwierdzono wzmożone gojenie i działanie przeciwzapalne. Niniejsze badanie skupia się na wpływie PEMT na ostre syndromy urazów kręgosłupa szyjnego. Połowie z 40 pacjentów zaklasyfikowanych do eksperymentu zaaplikowano aktywną terapię PEMT. Druga połowa leczona techniką placebo miała nosić 8 godzin dziennie kołnierz oraz stosować mobilizujące techniki masażu (masaż głęboki). Po 2 i 4 tygodniach pacjenci w grupie leczonej aktywnie odczuli wyraźne obniżenie się poziomu bólu (skala analogowa). Jednocześnie należy wspomnieć, że grupa leczona aktywnie odczuwała większe problemy z ruchliwością stawów przed rozpoczęciem leczenia niż pacjenci w grupie leczonej techniką placebo (p<0,5). Po 12 tygodniach terapii grupa z aktywnym leczeniem ostrych urazów odcinka szyjnego wykazywała znacząco lepsze wyniki niż grupa leczona techniką placebo.

Podsumowanie: PEMF jest terapią bezpieczną w użyciu domowym. Badanie wskazuje, że PEMF ma dobroczynny wpływ na leczenie ostrych urazów odcinka szyjnego kręgosłupa.

Magnetoterapia a ostre urazy odcinka szyjnego kręgosłupa. Zadaj pytanie

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii przy ostrych urazach odcinka szyjnego kręgosłupa? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami!

Zwróć się do nas, chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania magnetoterapii na urazy odcinak szyjnego kręgosłupa.

Powiązana diagnoza: Bóle odcinka szyjnego kręgosłupa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)