Paradontoza

Edytor: | 14. lutego 2020

Krwawienie z dziąseł podczas jedzenia lub mycia zębów powinno być sygnałem alarmowym. Może to być sygnał ostrzegawczy, że przyczyną jest paradontoza. Nieleczona paradontoza prowadzi do utraty zębów.

Paradontóza - popis zánětu dásní
Zdjęcie: Paradontoza

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Paradontoza – opis i przyczyny powstawania

Paradontoza to powstające w wyniku zapalenia uszkodzenie więzadłowo-kostnego aparatu zębowego (parodont). Pierwszym objawem jest obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, ból podczas mycia i nieprzyjemny zapach z ust.

Zapalenie przyzębia (paradontoza) powstaje w wyniku nieleczonego zapalenia dziąseł, które początkowo nie wygląda groźnie.

Nieleczone prowadzi do stopniowego ustępowania dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych i korzeni. Pomiędzy dziąsłem a korzeniem powstają różnej głębokości kieszenie – rowki, w których gromadzą się bakterie, kamień nazębny i obumarłe komórki. Stopniowo dochodzi do poluzowania zębów i ich wypadania.

Pierwotną przyczynąpowstawania paradontozy jest osad zębowy i żyjące w nim bakterie.

Niedostateczna higiena jamy ustnej prowadzi do rozwoju zapalenia a następnie do paradontozy. Szybszy rozwój choroby może mieć miejsce również u osób mających predyspozycje genetyczne. Zmiany pojawiają się też u osób młodych.

Leczenie paradontozy – pozbądź się problemu

Leczenie musi być kompleksowe i długoterminowe. Należy rozpocząć je jak najwcześniej,a najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na profilaktyce.

Podstawą terapii jest rzetelna higiena jamy ustnej i fachowa opieka stomatologiczna.

Do interwencji chirurgicznej dochodzi wtedy, kiedy kieszonki dziąsłowe są zbyt głębokie lub mamy do czynienia z dużym ubytkiem wyrostka zębodołowego.

Terapia pola pulsującego 3D Biomag poprzez właściwości przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i wspierające proces gojenia doskonale uzupełnia leczenie paradontozy. Zmniejsza również niekorzystne zmiany zachodzące w tkance kostnej zęba.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zębodół – miejsce umocowanie zęba w dziąśle.
 • Rowek dziąsłowy – wolna przestrzeń między korzeniem zęba a dziąsłem, który powstaje w wyniku zapalenia.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są korzyści terapii w przypadku paradontozy?

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Przyspiesza gojenie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pola pulsującego (PEMF) na paradontozę został już potwierdzony wieloma badaniami. Przykładowo jedno z badań klinicznych, którego wyniki zostały opublikowane w Journal of Periodontology, potwierdza skuteczność terapii pola pulsującego (PEMF) jako uzupełniającej metody leczenia paradontozy. Potwierdza to, że terapia pola pulsującego 3D Biomag dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i gojącym jest pomocna w leczeniu paradontozy. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Przetestowałam magnetoterapię na stawy i zapalenie zębów. Efekt świetny. Mąż na ostrogę - ból ustąpił. Magnetoterapia ma szerokie zastosowanie, czujemy się żwawsi i mamy więcej chęci do życia.

Blanka Petrášová, Diváky

Urządzenia Biomag nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu. Korzystaliśmy z niego przy bólach pleców, paradontozie, bólu ręki oraz po operacji ścięgna w palcu.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych