Paradontoza

Edytor: | 2. lipca 2019
Paradontóza - popis zánětu dásní
Zdjęcie: Paradontoza

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka paradontozy: zapalenie przyzębia – przewlekłe zapalne uszkodzenie aparatu wieszadłowego i kostnego zębów. Pierwszym i najczęstszym objawem jest obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, krwawienie, ból podczas szczotkowania, nieprzyjemny zapach z ust. Innym problemem jest często ból związany z próchnicą zębów.

Cel stosowania magnetoterapii

Poprzez aktywizację tkanek po pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości dochodzi do wyraźnej poprawy dopływu utlenowanej krwi do chorych dziąseł w celu wsparcia procesów gojenia, likwidacji obrzęku, działania przeciwzapalnego i złagodzenia bólu. Odpowiednio uzupełnia kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Opis i korzystanie z magnetoterapii w przypadku paradontozy

Paradontoza powstaje w wyniku nieleczonego, przewlekłego stanu zapalnego dziąseł, który początkowo objawia się tylko krwawieniem z dziąseł i nadwrażliwością. Nieleczony prowadzi do stopniowego ustępowania dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych, przesuwania się i wypadania zębów. Podstawową przyczyną paradontozy jest kamień nazębny i żyjące w nim bakterie. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej dochodzi stanu zapalnego i rozwoju paradontozy. Czasem szybszy rozwój choroby jest związany z predyspozycjami genetycznymi. Leczenie jest kompleksowe i długofalowe. Podstawą leczenia jest doskonała higiena jamy ustnej i specjalistyczna opieka stomatologiczna. Leczenie trzeba rozpocząć jak najwcześniej lub skupić się na działaniu profilaktycznym.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag może być idealnym uzupełnieniem kompleksowego leczenia. Adekwatne będzie przede wszystkim działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i mobilizujące procesy gojenia, które wpłynie na spowolnienie twardnienia i postępu zniszczeń w tkance kostnej.

Bóle zębów należą do bardzo częstych dolegliwości, spowodowanych przez uszkodzenie zęba (próchnica, odłamanie kawałka zęba), uszkodzenia szkliwa, upośledzenie nerwów zębowych przez zapalenie, uszkodzenie tkanek miękkich w okolicy zęba, kamień nazębny. Ból może promieniować z miejsca uszkodzenia do innych części głowy. W pierwszej kolejności ważne jest przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości w fazie ostrej będzie stanowić uzupełnienie leczenia przeciwbólowego, a po opatrzeniu ponadto przyspieszy wchłanianie obrzęku, zapalenia i gojenie. Nie aplikować w przypadku krwawienia z zębodołu po ekstrakcji zęba. W pierwszej kolejności łagodzimy ból poprzez aplikację niskich częstotliwości 4-6 Hz a w okresie rekonwalescencji stymulujemy gojenie większymi częstotliwościami 65-79 Hz. Odpowiedni jest mały aplikator miejscowy (głównie w przypadku ostrych bólów) lub solenoid.

hlavně na akutní bolest) nebo solenoid.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Przetestowałam magnetoterapię na stawy i zapalenie zębów. Efekt świetny. Mąż na ostrogę - ból ustąpił. Magnetoterapia ma szerokie zastosowanie, czujemy się żwawsi i mamy więcej chęci do życia.

Blanka Petrášová, Diváky

Urządzenia Biomag nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu. Korzystaliśmy z niego przy bólach pleców, paradontozie, bólu ręki oraz po operacji ścięgna w palcu.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych