Proces gojenia się w paradontozie

Edytor: | 2. stycznia 2019

Inicjowanie procesu gojenia się w paradontozie za pomocą magnetoterapii pulsacyjnej badał w roku 2014 na modelu zwierzęcym zespół A. Haghnegahdara. W eksperymencie wykorzystano autorskie urządzenie, na które składało się kilka cewek Helmholtza.

Cewki wyprodukowały jednolite pole magnetyczne. Wyniki eksperymentu w porównaniu z grupą kontrolna potwierdziły, że pulsujące pole elektromagnetyczne stymuluje tkanki i komórki.

Mimo prostoty wnioski z badania są znaczące. Potwierdzają bowiem jednoznacznie, że magnetoterapia pulsacyjna jest skuteczna również w leczeniu paradontozy.

Źródło: Haghnegahdar, A. et al. (2014) Design and fabrication of helmholtz coils to study the effects of pulsed electromagnetic fields on the healing process in periodontitis: preliminary animal results. Journal Of Biomedical Physics & Engineering. 4 (3), 83–90.

Projekt i wykonanie cewek Helmholtza w badaniu wpływu pulsującego pola elektromagnetycznego na gojenie się w paradontozie: wstępne dane w badaniu na modelu zwierzęcym / Design and Fabrication of Helmholtz Coils to Study the Effects of Pulsed Electromagnetic Fields on the Healing Process in Periodontitis: Preliminary Animal Results

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25505775

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

 

Powiązana diagnoza: Paradontoza

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)