Przekonujące efekty kliniczne w chirurgii plastycznej

Edytor: | 2. stycznia 2019

Dotychczasowy rozwój magnetoterapii pulsacyjnej i jej wykorzystanie w chirurgii plastycznej był hamowany przez brak naukowo potwierdzonych, opartych na badaniach danych o mechanizmie jej działania. Dlatego grupa lekarzy pod kierunkiem dra Straucha zdecydowała się opracować zestawienie uznanych, przełomowych studiów dotyczących pulsacyjnej terapii magnetycznej oraz zebrać podstawowe zasady jej działania tak, by posłużyły do optymalnego wykorzystanie w praktyce klinicznej.

W ten sposób powstało opracowanie zawierające ocenę dostępnych biologicznych i klinicznych badań skierowanych na mechanizmy działania magnetoterapii. Za pomocą ilustracji konkretnych przypadków zaprezentowano kompleksowe opracowanie na temat klinicznych zastosowań pulsacyjnego pola magnetycznego w chirurgii plastycznej.

Magnetoterapia pulsacyjna okazała się być skuteczna w łagodzeniu bólu pooperacyjnego, obrzęków, leczeniu przewlekłych ran oraz ogólnym ułatwianiu wazodylatacji i angiogenezy, a więc rozszerzaniu istniejących i powstawaniu nowych naczyń krwionośnych. Oparte na naukowych dowodach wnioski pozwoliły dokładnie opisać związane z nimi mechanizmy działania terapii.

Chirurdzy oraz ich pacjenci zyskują zatem w postaci magnetoterapii pulsacyjnej sprawdzone i efektywne narzędzie do uzupełniającego, zachowawczego, poza farmakologicznego leczenia bólu pooperacyjnego i obrzęków. Terapia ta dodatkowo nie wykazuje żadnych skutków ubocznych.

Źródło: Strauch B, Herman C, Dabb R, et al. (2009) Evidence-based use of pulsed electromagnetic field therapy in clinical plastic surgery. Aesthetic Surgery Journal, 29, 135-143.

Wykorzystanie pulsacyjnej terapii elektromagnetycznej w chirurgii plastycznej na podstawie istniejących dowodów / Evidence-based use of pulsed electromagnetic field therapy in clinical plastic surgery

https://academic.oup.com/asj/article-lookup/doi/10.1016/j.asj.2009.02.001

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Stany pooperacyjne

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)