Przerwanie nerwu po urazie – uszkodzenia nerwów peryferyjnych - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Přerušení nervu po úrazu – popis diagnózy
Zdjęcie: Przerwanie nerwu po urazie – uszkodzenia nerwów peryferyjnych

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „Przerwanie nerwu po urazie”. Najczęstszą przyczyną jest zranienie cięte ostrym przedmiotem, wówczas może dojść do częściowego bądź pełnego przerwania nerwu. Inne uszkodzenie nerwu może mieć miejsce na skutek stłuczenia bądź ucisku kości albo skrzepliny przy urazie. Leczenie koncentruje się na odnowie funkcji uszkodzonego nerwu obwodowego. Decydujące znaczenie ma w odpowiednim czasie przeprowadzony zabieg chirurgiczny (zszycie przerwanych części nerwu bądź jego rozciągnięcie) i następnie długotrwała rehabilitacja. Przywrócenie funkcji nerwu po zabiegu wynosi kilka miesięcy.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to odpowiednia metoda do długotrwałej rehabilitacji. Dużą zaleta metody jest możliwość aplikacji w warunkach domowych – nie dochodzi wtedy do przerwania koniecznej, intensywnej rehabilitacji. Magnetoterapia znacznie przyspiesza proces gojenia uszkodzonego nerwu i przywrócenia pełnego funkcjonowania. Aplikujemy miejscowo na uszkodzony nerw i okolice, długotrwale i najlepiej kilkakrotnie w ciągu dnia. Działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości eksperymentalnie potwierdzono już wielokrotnie – sztucznie przerwane nerwy w kończynach zwierząt doświadczalnych ulegały szybszej regeneracji w przypadku aplikowania magnetoterapii. Pod względem histologicznym wykryto wyraźną różnicę między nerwem poddanym promieniowaniu a kontrolnym. W napromienionym znaleziono po zabarwieniu aż 20-krotny wzrost włókien nerwowych w miejscu przecięcia. Nie zaobserwowano również w ogóle oznak zwyrodnienia w przypadku napromienionego nerwu obwodowego. (doktor Chvojka)

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku przerwania nerwu aplikujemy programy w zakresie 10-50 Hz z przewagą działania wazodylatacyjnego i gojącego. Odpowiedni aplikator wybieramy w zależności od miejsca uszkodzenia.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzystam po ciężkim urazie miednicy z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, ponieważ doszło do przerwania nerwu. Ciężko było mi się samodzielnie poruszać. Dzięki regularnym aplikacjom, stan uległ poprawie.

Ludmila Střihavková, Hostěradice

Z urządzenia Biomag korzystam w celu codziennej rehabilitacji organizmu i profilaktyki chorób. W przypadku zranienia aplikuję programy lecznicze, by przyspieszyć gojenie. Jestem przekonany, że pozwoli mi przedłużyć moją karierę hokeisty.

Ladislav Lubina, Pardubice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych