Uszkodzenie nerwu w wyniku urazu – przerwanie nerwu obwodowego

Edytor: | 18. stycznia 2021

Czy miałeś kontuzję i straciłeś czucie w miejscu uszkodzenia, lub nie jesteś w stanie wykonać określonego ruchu? Mogło dojść do przerwania nerwu. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza. Leczenie operacyjne znacząco zwiększa prawdopodobieństwo pełnej regeneracji włókien nerwowych i powrotu funkcji nerwu do stanu pierwotnego.

Přerušení nervu po úrazu – popis diagnózy
Zdjęcie: Uszkodzenie nerwu w wyniku urazu – przerwanie nerwu obwodowego

Szukasz pomocy przy leczeniu uszkodzonego nerwu?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Uszkodzenie nerwu w wyniku urazu – opis i przyczyny

Jest to stan, w którym nerw ulega przecięciu, zmiażdżeniu lub uszkodzeniu przez ucisk.

Najczęstszą przyczyną jest przecięcie ostrym przedmiotem, które może spowodować częściowe lub całkowite przerwanie ciągłości nerwu. Uszkodzenie nerwu może nastąpić również w wyniku zmiażdżenia, ucisku nerwu przez kość lub uderzenia podczas urazu.

Skutkiem urazu jest utrata lub obniżenie sprawności mięśni zaopatrywanych przez uszkodzony nerw oraz utrata czucia, lub zmiana wrażliwości określonego fragmentu skóry.  Przykładem może być drętwienie palca po skaleczeniu. Czasami zmiana wrażliwości jest odczuwana jako uczucie mrowienia lub pieczenia. Bolesność może występować np. przy uszkodzeniu nerwu trójdzielnego.

Ponieważ uraz jest bardzo bolesny, pacjent jest zwykle świadomy problemu.  Stosunkowo często dochodzi do urazów ścięgien i mięśni.

Na szczęście uszkodzone nerwy mają bardzo dobrą zdolność regeneracji. Odrastają one w tempie ok. 1 mm dziennie.

Bez profesjonalnego leczenia operacyjnego istnieje ryzyko, że nerw nie znajdzie właściwej drogi do mięśni i skóry, i utworzy na uszkodzonej końcówce nerwiak (bardzo bolesny nowotwór).

Przerwanie nerwu w wyniku urazu – leczenie

Leczenie ma na celu przywrócenie funkcji uszkodzonego nerwu obwodowego.

Kluczowe znaczenie ma wczesna interwencja chirurgiczna, podczas której zszywa się przerwane części nerwu lub go przedłuża. Bezpośrednio po zabiegu niezbędny jest odpowiedni odpoczynek.

Następnie należy rozpocząć długą rehabilitację i elektrostymulację. Odzyskanie funkcji leczonego nerwu może trwać kilka miesięcy.

Terapia Biomag 3D ma szerokie zastosowanie w leczeniu rehabilitacyjnym. Jej celem jest przyspieszenie procesu gojenia uszkodzonego nerwu i przywrócenie jego pełnej sprawności.

Główną zaletą terapii pulsacyjnej 3D jest możliwość jej stosowania w domu, co umożliwia odpowiednią intensywność i ciągłość rehabilitacji. 

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nerwiak- bolesny guzek, który może rozwinąć się w miejscu uszkodzenia nerwu obwodowego. Pojawia się gdy nerw nie odnajduje właściwej drogi do mięśni i skóry.
 • Porażenie nerwu łokciowego – uszkodzenie nerwu powstałe w wyniku przerwania go na skutek urazu lub poprzez stopniowe uszkadzanie w miejscach naturalnych cieśni.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści daje terapia w przypadku uszkodzenia nerwu po urazie?

 • Wspomaga i przyspiesza gojenie.
 • Pomaga zregenerować uszkodzony nerw.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D, u pacjentów z przerwaniem nerwu po urazie, jest przyspieszona regeneracja.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystam w celu codziennej rehabilitacji organizmu i profilaktyki chorób. W przypadku zranienia aplikuję programy lecznicze, by przyspieszyć gojenie. Jestem przekonany, że pozwoli mi przedłużyć moją karierę hokeisty.

Ladislav Lubina, Pardubice

Z urządzenia korzystam po ciężkim urazie miednicy z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, ponieważ doszło do przerwania nerwu. Ciężko było mi się samodzielnie poruszać. Dzięki regularnym aplikacjom, stan uległ poprawie.

Ludmila Střihavková, Hostěradice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych