Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka przewlekłej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy: chodzi o defekt śluzówki (wrzód) sięgający do utkania podśluzowego, a także głębiej, lub ubytki – defekt śluzówki ograniczony tylko do błony śluzowej. Choroba charakteryzuje się występowaniem co najmniej jednego wrzodu na ścianie żołądka lub dwunastnicy i powtarzającymi się nawrotami w ciągu wielu lat. Wrzody dwunastnicy są 4x częstsze niż żołądkowe, częściej też krwawią.

Za główny czynnik stanowiący przyczynę choroby uważa się zakażenie Helicobacter pylori, nadmierne stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, brak równowagi między protekcyjnymi i agresywnymi czynnikami działającymi na śluzówkę.

W przypadku wrzodu żołądka dotyczy to przede wszystkim zakażenia Helicobacter pylori, w przypadku dwunastnicy – nadmiernego wydzielania HCl. Leczenie jest skojarzone – eliminacja zakażenia, farmakoterapia w celu ograniczenia agresywnych czynników i wsparcie czynników protekcyjnych.

Wykorzystanie magnetoterapi w wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy

Do czynników protekcyjnych należy również dobra zdolność regeneracji śluzówki, a do agresywnych – niedokrwienie ściany. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag poprzez swoje działanie znacznie wzmacnia czynniki protekcyjne – wazodylatację, działanie przeciwzapalne, poprawia odżywienie śluzówki i przyspiesza jej gojenie oraz eliminuje niebezpieczne niedokrwienie ściany. Nie stosujemy podczas krwawienia z wrzodu.

Doświadczenie pacjenta

Biomag gorąco polecam wszystkim pacjentom, cierpiącym na chroniczne bóle i nie mającym czasu chodzić na rehabilitacje do ośrodków zdrowia, gdzie można skorzystać z podobnych urządzeń.

Martin Král, Praha 10

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy polecamy aplikacje częstotliwości przeciwbólowe i spazmolityczne 4-6 Hz i 10-14 Hz, a następnie w celu osiągnięcia lepszego ukrwienia, regeneracji śluzówki i w celu zapobiegania nawrotom choroby – częstotliwości 44-56 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Zaparcia
  • Hemeroidy
  • Niepłodność kobieca (po zapaleniu jajowodów)
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)
  • Mononukleoza
  • Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

Magnetoterapia a choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych