Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy - przedstawia zalecane leczenie

Edytor: | 14. lutego 2020
Žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
Zdjęcie: Przewlekła choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakterystyka przewlekłej choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy: chodzi o defekt śluzówki (wrzód) sięgający do utkania podśluzowego, a także głębiej, lub ubytki – defekt śluzówki ograniczony tylko do błony śluzowej. Choroba charakteryzuje się występowaniem co najmniej jednego wrzodu na ścianie żołądka lub dwunastnicy i powtarzającymi się nawrotami w ciągu wielu lat. Wrzody dwunastnicy są 4x częstsze niż żołądkowe, częściej też krwawią.

Za główny czynnik stanowiący przyczynę choroby uważa się zakażenie Helicobacter pylori, nadmierne stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, brak równowagi między protekcyjnymi i agresywnymi czynnikami działającymi na śluzówkę.

W przypadku wrzodu żołądka dotyczy to przede wszystkim zakażenia Helicobacter pylori, w przypadku dwunastnicy – nadmiernego wydzielania HCl. Leczenie jest skojarzone – eliminacja zakażenia, farmakoterapia w celu ograniczenia agresywnych czynników i wsparcie czynników protekcyjnych.

Wykorzystanie magnetoterapi w wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy

Do czynników protekcyjnych należy również dobra zdolność regeneracji śluzówki, a do agresywnych – niedokrwienie ściany. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag poprzez swoje działanie znacznie wzmacnia czynniki protekcyjne – wazodylatację, działanie przeciwzapalne, poprawia odżywienie śluzówki i przyspiesza jej gojenie oraz eliminuje niebezpieczne niedokrwienie ściany. Nie stosujemy podczas krwawienia z wrzodu.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy polecamy aplikacje częstotliwości przeciwbólowe i spazmolityczne 4-6 Hz i 10-14 Hz, a następnie w celu osiągnięcia lepszego ukrwienia, regeneracji śluzówki i w celu zapobiegania nawrotom choroby – częstotliwości 44-56 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag jesteśmy zadowoleni, o czy świadczy fakt, że korzystamy z niego codziennie. Polecam je każdemu, bo im wcześniej w początkach choroby zacznie się z niego korzystać, tym łatwiej jest łagodzić objawy lub całkowicie je zlikwidować.

František Zeman, Semily

Biomag gorąco polecam wszystkim pacjentom, cierpiącym na chroniczne bóle i nie mającym czasu chodzić na rehabilitacje do ośrodków zdrowia, gdzie można skorzystać z podobnych urządzeń.

Martin Král, Praha 10

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia w warunkach domowych oraz doświadczyć działania terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 840 zł, na 14 dni. 

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. W obrębie Warszawy skorzystaj z bezpłatnej wizyty domowej lub przyjdź do naszego gabinetu. Teraz całkowicie za darmo!

 

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych