Przyspieszenie gojenie się wrzodów żylnych i bercowych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Możliwości przyspieszenia gojenie się wrzodów żylnych i bercowych przy pomocy magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 60 Hz i mocy 50 mT były przedmiotem eksperymentu klinicznego (Cañedo-Dorantes et al., 2002), którego wyniki zostały opublikowane w Archives of Medical Research.

Wszystkim 26 pacjentom cierpiącym na chroniczne owrzodzenie podudzi zaaplikowano magnetoterapię pulsacyjną.

Właściwości gojące pulsującego pola magnetycznego pojawiły się u wszystkich pacjentów już po dwóch tygodniach aplikacji.

Wyniki eksperymentu pokazały również, że mimo to może u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi dojść podczas leczenia do pogorszenia stanu. Ostatecznie wyleczeniu uległo 69% owrzodzenia, 50% z nich zagoiło się w ciągu 16 tygodni.

We wszystkich opisanych przypadkach nie doszło do nawrotu owrzodzenia w ciągu kolejnych 6 miesięcy a w niektórych przypadkach nawet 2 lat.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości udowodniła nie tylko swoją znaczną skuteczność i bezpieczeństwo w leczeniu wrzodów bercowych, ale również zaskoczyła swoim długoterminowym oddziaływaniem gojącym.

Źródło: Cañedo-Dorantes, L. et al. (2002) Healing of chronic arterial and venous leg ulcers through systemic effects of electromagnetic fields. Archives Of Medical Research. 33 (3), 281–289.

Gojenie się owrzodzenia bercowego i żylnego przy pomocy aplikacji pulsującego pola elektromagnetycznego / Healing of chronic arterial and venous leg ulcers through systemic effects of electromagnetic fields
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12031635

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Wrzody bercowe (wrzodzenie podudzi)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)