Regeneracja chrząstek stawowych - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Poškození menisku - popis diagnózy
Zdjęcie: Regeneracja chrząstek stawowych

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „regeneracja chrząstek stawowych”: chrząstka to tkanka, która pokrywa stawowe zakończenia kości. Jest elastyczna i umożliwia znaczne zmniejszenie tarcia powierzchni styku. Chrząstka jest nieustannie przebudowywana i w ten sposób dochodzi do odnowy jej uszkodzeń. Zwiększone obciążenie i nadmierne uszkadzanie może przekroczyć zdolność do regeneracji, co prowadzić do zmniejszanie jej objętości. Kość pod chrząstką reaguje zwiększoną bolesnością. Podrażnienie wyściółki stawowej prowadzi do zwiększenia ilości płynu w stawie, ograniczenia ruchomości lub do blokad.

Zmiany zwyrodnieniowe na chrząstce to pierwsze poddające się leczeniu objawy choroby zwyrodnieniowej aparatu ruchu. Jeśli nie zahamujemy uszkodzenia chrząstki, wdrażając leczenie w odpowiednim czasie lub nie wdrożymy leczenia profilaktycznego, uszkodzenie stawu stanie się z czasem nieodwracalne.

Leczenie uszkodzeń chrząstki jest skojarzone – zabiegi chirurgiczne (w tym autologiczna implantacja chondrocytów), farmakoterapia, zwiększona podaż substancji chondroprotekcyjnych (tzw. żywienie stawów) ustalone ćwiczenia, elektroterapia i magnetoterapia.

Wykorzystanie magnetoterapii

W regeneracji chrząstki magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag ma zastosowanie zarówno w przypadku zapobiegania uszkodzeniom chrząstek (u sportowców i osób wykonujących ciężką pracę fizyczną), jak i jako część składowa kompleksowej terapii. Zaletę stanowi również możliwość długofalowych aplikacji w domu. Wykorzystuje się działanie gojące, regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dochodzi do poprawy regeneracji chrząstek i miękkich tkanek stawu. Przynosi korzyści również jako terapia uzupełniająca po leczeniu chirurgicznym.

Aplikacje magnetoterapii

W celu regeneracji chrząstki przy obrzęku i bólu rozpoczynamy od niskich częstotliwości 4-6 Hz, a po stłumieniu bólu stymulujemy częstotliwościami regeneracyjnymi 50-81 Hz. W prewencji stosuje się również częstotliwości stymulacyjne i aplikuje się najczęściej przy użyciu solenoidu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mąż długo korzystał z urządzenia na nerwu trójdzielnego, do którego doszło podczas zabiegi stomatologicznego. Ja z powodzeniem korzystałam z niego po operacji rzepki. Już 14 dni po operacji chodziłam bez kul.

Pani Hermanová, Karviná

Mąż stosuje magnetoterapię na kolano a obecnie syn na łąkotkę. Wierzę w jej zbawienne efekty, ale na każdego może działać inaczej.

Hana Hrdličková, Zaječice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych